Spoločnosť Apple už v tejto chvíli dokončuje vývoj nového iPhonu 15, ktorý začne o pár mesiacov vyrábať a v septembri predávať. Technologický gigant je naplno rozhodnutý v otázke, čo budú nové modely obsahovať. V prípade najdrahšieho z nich sa môžeme tešiť na zásadný upgrade v oblasti fotoaparátu.

Ako sme vás pred pár dňami informovali, práve iPhone 15 Pro Max bude ako jediné zariadenie z ponuky vybavené periskopickým objektívom. Tento únik už stihlo potvrdiť viacero nezávislých zdrojov, čím naberá na relevancii. Na aké reálne priblíženie sa však môžeme tešiť v praxi? Tejto téme sa venoval analytik Ming-Chi Kuo v správe, ktorú zverejnil portál Macrumors.

Pokiaľ si kúpite iPhone 15 Pro Max, podľa všetkého sa dočkáte až päť alebo šesťnásobného zoomu, ktorý nahradí súčasný trojnásobný zoom. Vďaka tomu budete vedieť zachytiť objekty vo väčšej vzdialenosti bez straty kvality obrazu.

Ak si ale budete chcieť zaobstarať menší 6,1″ iPhone 15 Pro, žiaden periskopický objektív nečakajte. Apple v tomto zariadení použije úplne rovnakú technológiu teleobjektívu, akú poznáme zo súčasného iPhonu 14 Pro. Špičkové funkcie teda získate len za príplatok.

Apple nedobehne Samsung. Ten je ešte ďalej 

Samsung iPhone
Zdroj: Unsplash / Marios Gkortsilas / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Hlavným cieľom spoločnosti Apple je vďaka periskopu odstrániť svoj hendikep, ktorý pociťuje voči konkurencii pri priblížení obrazu. Periskopický objektív mali smartfóny s Androidom už pred troma rokmi. Apple ich zatiaľ nedokáže dobehnúť.

A aj keď sa môže zdať, že sa to v septembri zmení, opäť to platí iba čiastočne. Aj keď totiž iPhone 15 Pro Max bude obsahovať päť alebo šesťnásobný optický zoom, napríklad taký Samsung bude v tejto oblasti stále dvakrát ďalej.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Obraz cez jeho najnovší Galaxy S23 Ultra si dokážete priblížiť opticky až desaťnásobne, pričom digitálne to ide vďaka pokročilým technológiám a strojovému učeniu až stonásobne.

Na druhej strane sa ale hodí opýtať, na čo je to vlastne dobré. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste od iPhonu 15 Pro Max očakávali rovno 10x zoom, alebo vám bude stačiť aj 5x, respektíve 6x zoom. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ sa zameria na väčší počet celovečerných filmov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -