Po jesennom predstavení modelového radu iPhone 14 sa takmer okamžite chopila vedúcej priečky prémiová dvojica iPhonov 14 Pro / Pro Max. Zdá sa však, že v poslednom období zákazníci radšej siahajú po cenovo dostupnejších verziách smartfónov. Dôvodom sú zrejme znížené ceny.

Nový prieskum ukazuje, že operátori zaznamenali pokles predaja v sekcii modelov iPhone 14 Pro a Pro Max. Záujemcovia o upgrade sa častejšie obracajú na štandardný model iPhone 14, ktorý je výrazne dostupnejší. Jeho bežná cena štartuje na úrovni 999 € a v zľave ho zoženiete od 760 € po kliknutí na tento odkaz. Jeho priemerná cena teda klesla a možno pre to začína byť taký atraktívny. Ľudia ho vo veľkom začali nakupovať aj na Slovensku!

Okrem toho prieskum poukazuje aj na ďalšiu zaujímavú situáciu. Starší iPhone 11, ktorý kúpite od 419,99 €, je stále dôležitý pre Apple, nakoľko tento model dosahuje v predajoch solídne čísla. Naopak iPhone 14 Plus v predajoch stále zaostáva a drží si nezávideniahodnú poslednú priečku.

iPhone 14 je čoraz žiadanejšou voľbou

V správe pre investorov, ktorú vydali analytici spoločnosti JP Morgan sa spomína, že podiel iPhonu 14 u amerických operátorov vzrástol na 19 %. Vďaka tomu sa základnému modelu podarilo zosadiť z trónu doterajšiu jednotku v podobe iPhonu 14 Pro Max, ktorý klesol na druhé miesto.

Prieskum iPhone 14 predaj
Zdroj: JP Morgan

Podľa prieskumu je zjavné, že časť predajného rastu iPhonu 14 padla na úkor iPhonu 14 Pro. Ten klesol z 16 % na 15 % podielu na trhu. Žiadnym prekvapením nie je ani horšia pozícia pri iPhone 14 Plus, ktorý ostáva stabilne na 7 %.

Veľkým prekvapením je spomínaný iPhone 11, ktorý sa aj po štyroch rokoch od svojho predstavenia vôbec nemá za čo hanbiť. Práve tento model sa stáva častou voľbou pre zákazníkov, ktorí sa chcú dostať do jablkového ekosystému, no nechcú siahať príliš hlboko do vrecka.

iPhone 11 je atraktívny aj v roku 2023

iPhone 11 sa v čase uvedenia na trh predával od 799 €, čo bola za vlajkovú loď nižšej triedy adekvátna čiastka. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz kúpite od 419,99 €, čo je absolútne vynikajúca ponuka. Získate tak stále atraktívny smartfón od spoločnosti Apple, ktorému pre menej náročného spotrebiteľa absolútne nič nechýba.

iPhone 11
Zdroj: Trusted Reviews

Ako ste na tom v prípade svojho smartfónu vy? Chystáte sa upgradovať na novší model alebo vám vaše súčasné zariadenie vyhovuje? Podeľte sa s nami o postrehy a názory v komentároch.

Prečítajte si tiež  Resetovanie prístupového kódu na iPhone bude vďaka iOS 17 oveľa jednoduchšie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -