Aj keď je pravda, že spoločnosť Apple predstaví nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max približne za mesiac, tieto zariadenia sú už dnes hotové a vo veľkom testované. Ako píše leaker LeaksApplePro vo svojom poslednom statuse na sociálnej sieti Twitter, jeho zdroj mal predčasnú možnosť vyskúšať si novinku na vlastnej koži. Toto sú jeho prvé dojmy.

Leaker sa v prvom rade vyjadril ku novému výrezu vo vrchnej časti obrazovky, ktorý pôsobí ináč ako na iPhone 13 Pro, no v zásade neprináša nič nové. Navyše podľa svojich skúseností opisuje, že keď si na tento prvok zvyknete, vôbec si ho nebudete všímať. To však podľa nášho názoru platí aj pre aktuálne riešenie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Nový iPhone 14 Pro Max je na prvý pocit pomerne hrubý a pôsobí ako tehla. Ide však o obrovské zariadenie s 6,7″ displejom a ťažkým akumulátorom. Opäť teda nejde o nič rozdielne v porovnaní s predošlými generáciami.

Vysoké rozlíšenie = horšia kvalita fotiek v noci 

iPhone 14 Pro zadný kamerový systém s rozlíšením 48 MP a 8K videom
Zadný fotoaparát by mal mať 48 Mpx rozlíšenie (foto: Technizo Concept)

Horšou správou je, že Apple má údajne problémy so svojim novým fotoaparátom. 48 megapixelový snímač, ktorý by mal mať možnosť natáčať video v 8K je vraj tým najlepším riešením, aké v súčasnosti nájdete v smartfónoch za predpokladu, že je vonku dostatočné množstvo svetla.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Akonáhle sa však zariadenie začne používať v noci, na obrazovke sa vyskytne značné množstvo šumu. Zdroj dodáva, že jeho intenzita je väčšia, ako na predošlom iPhone 13 Pro, ktorý mal „len“ 12 megapixelový fotoaparát. Toto sa však ešte do vydania zariadenia môže softvérovo opraviť.

iPhone 14 Pro dostane lepšiu výdrž batérie, kvalitnejšie reproduktory a obrovské zadné fotoaparáty 

iPhone 14 Pro v striebornej farbe
iPhone 14 Pro bude po dizajnovej stránke vychádzať z iPhonu 13 Pro (foto: Cgtrader / Madmix)

Naopak, dobrou správou je, že Apple zrejme ešte viac zapracovalo na výdrži batérie. Hoci nebola možnosť na dlhodobé a intenzívne testovanie iPhonu 14 Pro, autor informácií zaznamenal citeľný rozdiel, ktorý by z dlhodobého hľadiska mohol predstavovať aj niekoľko hodín používania zariadenia navyše.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Toto isté platí aj pre reproduktory, ktoré boli v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max ešte viac vylepšené. Budúci majitelia sa teda môžu tešiť na kvalitnejší a čistejší zvuk. Po stránke displeja sa toho veľa zmeniť nemalo a z úniku nie je jasné, či autor vyskúšal aj funkciu Always-on. iPhone 14 Pro by ju ale mal štandardne ponúkať.

Kamerový systém a Notch v iPhone 14 Pro
Zadné fotoaparáty na iPhone 14 Pro ešte viac narastú (foto: Cgtrader / Madmix)

Čo si však okamžite všimol bol obrovský kamerový modul v zadnej časti, ktorý vraj môže kvôli svojim rozmerom spôsobovať komplikácie pri nabíjaní zariadenia cez MagSafe. My sme si však istí, že na toto v spoločnosti Apple mysleli.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -