Od uvedenia druhej generácie Apple TV 4K na trh prešiel už viac ako rok. Od tej doby však začali kolovať fámy týkajúce sa novej verzie šikovnej multimediálnej krabičky. Nová Apple TV by mala dostať okrem rýchlejšieho čipu aj väčšiu pamäť RAM, čo zariadenie opäť posunie o úroveň vyššie. Vďaka tomuto upgradu by sme sa mohli dočkať širšej škály využitia.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na zariadení, ktoré prepojí Apple TV a HomePod. Kedy sa ho dočkáme?

Hoci sa to nezdá, Apple TV je jedným z produktov, ku ktorým sa analytici vyjadrujú pomerne často. Najhorúcejšou témou je hlavne prepojenie Apple TV s HomePodom, čím by jablková spoločnosť priniesla na trh ultimátne centrum pre ovládanie inteligentnej domácnosti. To je však stále ešte hudba budúcnosti. Čo teda môžeme očakávať od novej Apple TV?

Výkonnejší čip alebo nižšia cena 

Nová generácia Apple TV s kódovým označením „J255“, by mala podľa všetkého dostať čip A14 a 4GB RAM pamäte. Tieto vylepšenia by viedli k zvýšeniu výkonu, čo by mohlo pre Apple otvoriť dvere do videohernej zóny.

Apple TV dongle
Zdroj: MacRumors

Na stole je aj scenár cenovo dostupnejšej Apple TV, ktorá by mohla lepšie konkurovať zariadeniam ako napríklad Google Chromecast alebo Xiaomi Mi TV. Hoci sa cena súčasnej Apple TV 4K pohybuje na hranici okolo 200.00 EUR, stále ide o takpovediac „prestrelenú“ sumu. Vydanie okresanej verzie v menšom dizajne by mohlo spoločnosti Apple nahnať výrazne vyšší počet zákazníkov.

Nový diaľkový ovládač Siri

V beta verzii systému iOS 16 sa našli odkazy na úrovni kódu na zariadenie, ktorým by mala byť nová verzia ovládača Siri Remote. Momentálny ovládač je identifikovaný jednoducho ako „SiriRemote3“, zatiaľ čo revidovaná verzia tohto ovládača s bielym kruhom okolo tlačidla Menu má názov „SiriRemote4“. Dizajn

V kóde nie sú uvedené žiadne ďalšie podrobnosti o „SiriRemote4„, takže o potenciálnom dizajne alebo funkciách diaľkového ovládača nie je v súčasnosti nič známe. Zistenia kódu tiež nezaručujú, že spoločnosť Apple pokročí vo vydávaní nového diaľkového ovládača. Je však viac než možné, že v tomto prípade by sme sa dočkali upgradu aj samotnej Apple TV, nie iba diaľkového ovládača.

Apple TV Remote

Mimo špekulácii sme sa ale dočkali aj niekoľkých potvrdených informácií. Spoločnosť Apple už túto jeseň vydá nový systém tvOS 16, ktorý so sebou prinesie niekoľko vítaných noviniek.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na zariadení, ktoré prepojí Apple TV a HomePod. Kedy sa ho dočkáme?

Tieto novinky prinesie nový systém tvOS 16

Rozšírená podpora herných ovládačov

V systéme tvOS 16 bude podporovaných mnoho ďalších herných ovládačov Bluetooth a USB. Zaujímavou novinkou je najmä podpora ovládačov Joy-Con a Pro Controller od spoločnosti Nintendo, ktoré poznáme z konzoly Switch.

Podpora HDR10+

Do aplikácie Apple TV v systéme tvOS 16 bola pridaná podpora HDR10+. Ide o platformu metaúdajov určenú pre pre vysokodynamický rozsah obrazu. Vďaka tejto technológii bude obraz vysielaný cez Apple TV ďaleko viac detailnejší a optimalizovaný pre obsah, ktorý túto vychytávku podporuje.

Apple TV

Vylepšenia pre viacerých užívateľov

tvOS 16 ponúkne vylepšenú systémovú integráciu pre používateľské profily v aplikáciách Apple TV. Vďaka povereniam uloženým v zdieľanej kľúčenke sa používatelia nebudú musieť prihlasovať a vyberať svoj profil zakaždým, keď spustia aplikáciu Apple TV.

Podpora funkcie Matter

Matter je nový štandard, ktorý umožní kompatibilným inteligentným domácim doplnkom bezproblémovo spolupracovať na viacerých platformách vrátane Apple HomeKit, Amazon Alexa a ďalších. Na ovládanie príslušenstva Matter v aplikácii Domov je potrebný domáci rozbočovač, ktorým môže byť Apple TV aktualizovaná na tvOS 16 alebo HomePod či HomePod mini aktualizovaný na najnovšiu verziu softvéru.

Spoločnosť Apple uviedla, že prvá verejná beta verzia systému tvOS 16 bude vydaná v júli a aktualizácia softvéru bude pre všetkých používateľov uvoľnená štandardne na jeseň. Je pravdepodobné, že v priebehu nasledujúcich mesiacov budú v rámci beta testovania odhalené ďalšie funkcie systému tvOS 16, o ktorých zatiaľ spoločnosť Apple nehovorila.

Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.