Samsung je v oblasti výroby displejov jednou z najskúsenejších spoločností na svete, pričom špeciálne to platí pri smartfónoch a tabletoch, kde tieto komponenty dodáva mnohým svojim konkurentom. Juhokórejská spoločnosť však neustále posúva hranice na novú úroveň.

Nové panely majú integrované snímače odtlačkov prstov a zdravotné senzory. Tento krok môže pripraviť pôdu pre návrat Touch ID do iPhonov, o čom Apple rozmýšľa už roky. Zdá sa to až neuveriteľné, no OLED displej, ktorý je plný senzorov, dokáže dotykom dvoch prstov na obrazovke aj merať srdcový tep, krvný tlak a dokonca úroveň stresu.

Ide tak o odklon od zaužívaného systému, pri ktorom sa snímače prstov umiestňujú ako samostatné moduly pod panel. Nové riešenie by malo byť presnejšie a rýchlejšie, čo spoločnosť Apple dokáže pri iPhone oceniť.

Firma Samsung Display integrovala do štruktúry panelov organickú fotodiódu na snímanie svetla. Odraz svetla podlieha výrazným zmenám na základe rozťahovania a sťahovania krvných ciev v prste. Keď sa svetlo vráti na panel, integrovaná fotodióda zmeny rozpozná a premení ich na zdravotné údaje.

Apple sa môže tešiť na spoluprácu so Samsungom

Spoločnosť Samsung Display právom tvrdí, že ako prvá uvádza na trh technológiu panelu, ktorý dokáže súčasne snímať odtlačky prstov a biometrické informácie. Tento krok však môže výrazne dopomôcť aj budúcim generáciám iPhonu.

Samsung Touch ID panel
Zdroj: Samsung

Podľa analytikov spoločnosť Apple už dlhšie pracuje na technológii, ktorá by mohla ponúknuť snímanie odtlačkov prstov zabudované v displeji. Spoločnosť Samsung možno práve dodala riešenie podobného snímača, ktoré môže gigant z Cupertina v budúcnosti aplikovať. Apple totiž dlhodobo nebolo spokojné s funkčnosťou doterajších technológií a preto sa Touch ID v displeji vyhýbalo.

Na stole je ale, aj úplne iný scenár. Okrem snímačov odtlačkov prstov by mala jablková spoločnosť vyrukovať s technológiou, vďaka ktorej bude možné umiestniť senzor Face ID pod displej. Tohto kroku sa však dočkáme najskôr o dva roky.

Ktorá z funkcií je podľa vás užitočnejšia? Ste zástancom Face ID alebo Touch ID? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Málo miesta? 2 TB SSD od Samsungu kúpite v zľave. Zamyká sa odtlačkom prsta

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -