To, že spoločnosť Apple usilovne pracuje na vlastnej umelej inteligencii, ktorú chce zaviesť v celom ekosystéme zariadení nie je žiadnou novinkou. Na povrch však vyplávali nové informácie, ktoré približujú, akým smerom sa v tomto ohľade Apple plánuje uberať.

Apple plánuje počas konferencie WWDC 2024 predstaviť novú verziu Siri, ktorá bude využívať jazykové modely LLM pre prvky rozvinutej umelej inteligencie. Táto novinka by sa mala objaviť v rámci systému iOS 18. Avšak podľa nových predpokladov, ktoré zdieľal leaker @Tech_Reve v príspevku na svojom Twitteri, budú niektoré pokročilé funkcie generatívnej AI dostupné iba pre modely iPhone 16.

Apple sa podľa všetkého ešte rozhoduje, či bude generatívna AI bežať iba lokálne v zariadení, v cloude alebo bude kombinovať oba spôsoby.

Je teda viac než možné, že niektoré pokročilé funkcie si budú vyžadovať výkonnejší hardvér a tiež stále pripojenie na internet. Práve v tomto aspekte má byť iPhone 16 ideálnym kandidátom, ktorý to celé bude zvládať.

Apple chce skombinovať umelú inteligenciu so systémom iOS 18

Medzi funkcie iOS 18, ktoré budú založené na generatívnej AI patrí vylepšená interakcia medzi Siri a Správami, ktorá umožní používateľom klásť zložitejšie otázky a automaticky dokončovať vety.

Okrem toho by sme mohli vidieť aj automatické vytváranie playlistov Apple Music alebo integráciu s aplikáciami zameranými na produktivitu, ako sú Pages alebo Keynote.

Apple umelá inteligencia
Zdroj: The AIGrid

Apple pre iPhone 16 navrhuje nové čipy z rodiny A8 Bionic, ktoré budú postavené na najnovšom 3nm procese N3E od spoločnosti TSMC. Okrem zvýšenia výkonu a efektivity by to mohlo priniesť aj ďalšie výhody pre plány Apple v oblasti umelej inteligencie.

TSMC je totiž jediným dodávateľom výkonných procesorov H100 a A100 od Nvidia pre umelú inteligenciu, ktoré poháňajú nástroje ako napríklad ChatGPT.

Oficiálne informácie o tom, ako chce Apple naložiť v otázke umelej inteligencie by sme sa mali dozvedieť v júni 2024, kedy prebehne konferencia WWDC. Nechajme sa teda prekvapiť, snáď to bude stáť za to!

Prečítajte si tiež  iPhone 16 môže dostať revolučnú novinku, ktorá zmení používanie tlačidiel

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -