Spoločnosť Apple už dlhšie pracuje na vývoji nového druhu zariadenia, ktoré sa zhostí úlohy ultimátneho centra pre inteligentnú domácnosť. Pred niekoľkými dňami sa objavil únik, ktorý má poukazovať na interný kód pre podobný druh zariadenia. Produkt označený ako „HomeAccessory17,7“ patrí do úplne novej kategórie identifikátorov.

Jeho názov je podobný identifikátoru “AudioAccessory”, ktorý sa používa pre reproduktory HomePod. Pravdepodobne však pôjde o novinku, o ktorej sa hovorí už niekoľko rokov a prinesie spojenie dvoch dobre známych zariadení.

Spojenie HomePodu a Apple TV sa možno stane skutočnosťou

Gigant z Cupertina možno už čoskoro predstaví spojenie Apple TV a reproduktoru HomePod, ktoré by naviac malo dostať svoj vlastný displej na štýl iPadu.

Číslo 17,1 v názve identifikátora naznačuje, že toto zariadenie môže byť vybavené čipom A18. Tento čip sa očakáva v nových modeloch iPhone 16, ktoré majú byť predstavené už na jeseň.

HomePod s displejom
Zdroj: Bing AI (úprava redakcie)

S čipom A18 by malo toto domáce príslušenstvo dostatočný výkon pre funkcie Apple Intelligence. Tento krok by dával veľký zmysel, keďže súčasný HomePod ani HomePod mini túto podporu nedostanú.

Kód taktiež naznačuje, že toto príslušenstvo bude používať softvérový variant systému tvOS, podobne ako súčasné HomePody. V minulosti sme sa dozvedeli o systéme homeOS, na ktorom spoločnosť Apple pracuje. Je teda možné, že rodina softvérov sa tak rozrastie o nového člena.

Apple však v kategórii domáceho príslušenstva chystá aj niekoľko ďalších prekvapení. Jedným z nich by mohla byť extrémne výkonná Apple TV, ktorá by vďaka modernejšiemu čipu Apple Silicon mohla konkurovať popredným herným konzolám.

Zatiaľ nie je jasné, aké produkty spoločnosť Apple pod týmito identifikátormi zaregistrovala, no mali by sme sa to dozvedieť už tento alebo budúci rok. Aké zariadenie by potešilo vás? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  4 dôvody prečo si kúpiť HomePod mini. Je to vynikajúci produkt pre fanúšika Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -