Včerajšia konferencia WWDC 2024 priniesla hromadu noviniek, ktorých sa dočkáme v celom jablkovom ekosystéme. Najviac pozornosti sa dočkala aktualizácia iOS 18, ktorá ponúkne používateľom viac kontroly nad iPhonom. Okrem prispôsobenia rozloženia a farby ikon aplikácií na domovskej ploche, budeme schopní zmeniť aj tlačidlá na zamknutej obrazovke.

V súčasnosti sa na spodnej časti zamknutej obrazovky nachádza dvojica ikon, vďaka ktorým je možné rýchlo pristupovať k svetlu baterky a otvoriť fotoaparát iPhonu. S príchodom iOS 18 však bude možné pridať nové možnosti namiesto tejto dvojice skratiek.

iOS 18 ponúkne prispôsobenie tlačidiel na zamknutej ploche

Používatelia budú môcť vymeniť dva ovládacie prvky v spodnej časti uzamknutej obrazovky za inú akciu podľa vlastného výberu. K dispozícii budú skratky k funkciám ako sú Prekladač, Poznámky, rozpoznávanie hudby v aplikácii Shazam a mnoho ďalších. Úplný zoznam akcií zhrnul známy leaker @aaronp613 vo svojom príspevku na sieti X.

iOS 18
Zdroj: SvetApple

Tieto nové ovládacie prvky sa však netýkajú iba tlačidiel na zamknutej obrazovke. Prostredníctvom špeciálneho tlačidla Action Button budú prístupné aj pre iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max pre vyvolanie rýchleho prístupu.

Možnosť meniť tieto ovládacie prvky uzamknutej obrazovky je súčasťou vlny nových funkcií prispôsobenia v systéme iOS 18. Apple sa v rámci novej aktualizácie pre iPhony zameral aj na prvky umelej inteligencie Apple Inteligence, ktorá úplne zmení spôsob, akým používame naše smartfóny.

Prvá vývojárska beta verzia systému iOS 18 je k dispozícii už teraz, zatiaľ čo verejná beta pre všetkých používateľov bude nasledovať v júli. Oficiálne vydanie pre širokú verejnosť je naplánované na jeseň. Už teraz je však jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Siri sa spája s ChatGPT. Apple Intelligence zmení váš iPhone a všetky ostatné Apple zariadenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -