Nový operačný systém iOS 18 prinesie obrovské množstvo zaujímavých noviniek, medzi ktorými sa nestratia ani nové funkcie pre Telefón. Na iPhonoch sa po dlhých rokoch dočkáme možnosti nahrávania telefónnych hovorov. To však nebude jedinou vychytávkou, ktorá sa dostaví do kategórie telefonovania.

Nová aktualizácia umožní iPhonu prepisovať telefónne hovory v reálnom čase prostredníctvom aplikácie Telefón. Prístup k archívom vám tak zaručí, že na nič dôležité v rámci hovoru nezabudnete. A ak áno, jednoducho si hovor spätne prehráte alebo si prečítate jeho transkript.

Na iPhone prichádza nahrávanie telefónnych hovorov

Ak vám vŕta v hlave otázka, či to nemôžu niektorí používatelia zneužívať, máme pre vás odpoveď. Apple zvýši transparentnosť a efektivitu komunikácie tým, že informuje všetkých účastníkov hovoru o jeho nahrávaní, čím eliminuje možné prekvapenia.

Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple sa však nechce zastavovať a vďaka revolučnej novinke posunie úroveň komunikácie ešte o stupeň vyššie. Vďaka prvkom umelej inteligencie Apple Intelligence, ponúkne nahrávanie hovorov aj schopnosť generovať zhrnutie dôležitých bodov diskusie. To zabezpečí užívateľom rýchly prehľad o obsahu konverzácie.

Slovákom ostanú opäť iba oči pre plač

Rovnako ako pri novej funkcii posielania správ cez satelit, aj prepis hovorov bude dostupný iba vo vybraných jazykoch. Konkrétne pôjde o angličtinu, španielčinu, francúzštinu, nemčinu, japončinu, mandarínsku čínštinu, kantončinu a portugalčinu.

Apple často rozširuje svoje novinky do ďalších krajín v postupných vlnách, no pokiaľ sa Siri nedočká slovenčiny, na túto vychytávku môžeme zabudnúť. Nahrávanie hovorov však bude dostupné globálne a teda si ju užijeme aj my na Slovensku.

Zdroj: Apple

Apple plánuje rozšíriť tieto funkcie aj do aplikácie Poznámky, čo umožní užívateľom nahrávať zvuk a získať živý prepis na zariadeniach. Podpory sa dočkajú všetky iPhony od modelového radu iPhone 12 a novších. Ak sa chcete dozvedieť čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  iOS 17 je menej úspešný, ako predošlý iOS 16. Zvráti to iOS 18?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -