Spoločnosť Apple už budúci mesiac predstaví nadchádzajúcu generáciu iPhonu 15, ktorá sa po dlhých rokoch postará o prechod na nový konektor zo súčasného Lightningu. Zdá sa však, že jednotlivé modely nedostanú rovnaký USB-C port.

Ako informuje portál ChargerLab, nový únik naznačuje rozdielny druh portov pre modelový rad iPhone 15. Niektoré modely totiž budú mať čip Thunderbolt/USB 4 na rýchly prenos dát a iné sa naopak budú musieť spoliehať na podstatne pomalší prenos informácií.

Už minulý týždeň sme sa dočkali úniku jednotlivých komponentov, ktoré mali pridávať na dôveryhodnosti tohto predpokladu. Nový obrázok poukazuje na integrovaný obvod IC, ktorý slúži na prenos dát rýchlosťou konektoru Thunderbolt.

Niektoré modely iPhonu 15 dostanú konektor Thunderbolt

Tento integrovaný obvod, známy ako retimer, obnovuje signály a zmierňuje chvenie. Tým pádom zvyšuje stabilitu prenosu signálu pre vysokokapacitné dátové porty a rozširuje prenosové rozsahy.

Čipy tohoto druhu sa nachádzajú aj v iných zariadeniach Thunderbolt/USB 4 a ChargerLab sa domnieva, že sú jasne identifikovateľné na komponentoch USB-C v iPhone 15.

iPhone 15 Thunderbolt port
Zdroj: ChargerLab

Očakáva sa, že všetky štyri modely iPhone 15 budú mať USB-C namiesto Lightningu. Thunderboltu by sa však pochopiteľne mali dočkať iba prémiové prevedenia iPhone 15 Pro a 15 Pro Max/Ultra.

Pre porovnanie, iPad Pro má port Thunderbolt na prenos dát rýchlosťou až 40 Gb/s, zatiaľ čo port USB-C základného iPadu má rýchlosť len 480 Mb/s. V praxi teda ide o obrovskú odchýlku, ktorá môže prekážať profesionálne zameraným spotrebiteľom.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Blíži sa katastrofa. O iPhone 15 bude nečakane nízky záujem

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -