Hoci spoločnosť Apple rok čo rok rozširuje svoje portfólio o nové produkty, v niekoľkých prípadoch jablková firma takpovediac predbehla samú seba. Dokonalou ukážkou tohoto prípadu je bezdrôtová nabíjačka AirPower, ktorá bola predstavená ešte v roku 2017. Ako ale iste viete, k jej hromadnej výrobe a následnému predaju nikdy nedošlo. Dnes sa však objavilo zaujímavé video, ktoré približuje jeden z prototypov nabíjačky.

Prečítajte si tiež  Apple to s AirPower nevzdalo. Vraj pracuje na nabíjačke, ktorú po predstavení začne aj skutočne predávať

Nová videorecenzia z dielne 91Tech poskytuje bližší pohľad na prototyp nabíjacej podložky Apple AirPower, ktorá mala byť určená na nabíjanie až troch zariadení naraz. Používatelia si na nej mohli nabiť iPhone, slúchadlá AirPods a hodinky Apple Watch bez toho, aby do zariadenia pripájali kábel alebo ho umiestňovali na správnu polohu.

Hit menom AirPower, ktorého sme sa nikdy nedočkali

Podložka je založená na bezdrôtovej technológii Qi, ktorá bola štandardom Apple zariadení ešte pred príchodom MagSafe. Súčasťou podložky je viacero prekrývajúcich sa nabíjacích cievok, aby bol používateľ schopný položiť zariadenie na ľubovoľné miesto. Pri umiestnení zariadení na nabíjaciu podložku by sa na obrazovke iOS zobrazila jedinečná animácia, pričom iPhone zobrazoval úroveň nabitia všetkých zariadení.

 

Podobne ako iné prototypy nabíjačky AirPower, ktoré sa objavili v minulosti, ani tento nedisponuje bielym krytom v podobe vonkajšieho plášťa. Stopercentne sa však jedná o pracovný prototyp, ktorý bol použitý na zdokonaľovanie technológie. Niektoré odhady naznačujú, že Apple stále pracuje na novej nabíjačke AirPower. Gigant z Cupertina však nič nepotvrdil ani nevyvrátil.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -