Spoločnosť Apple pôvodne plánovala uvedenie headsetu Apple Vision Pro na január 2024, no tento plán sa jej takmer určite nepodarí naplniť. Gigant z Cupertina totiž ešte stále vylaďuje zariadenie a preto sa pochopiteľne jeho príchod oneskorí. Nebude to však nič drastické.

Bližšie sa na túto tému vo svojom príspevku pozrel analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý tvrdí, že spoločnosť Apple stále rieši dôležité otázky súvisiace s používaním revolučnej náhlavnej súpravy. Zariadenie je zrejme v záverečnom testovaní, no Apple údajne stále pracuje na plánoch distribúcie hardvéru.

Distribúcia Apple Vision Pro by mala byť veľmi limitovaná, začínať by sa malo uvedením na trh v USA a postupne by sa mala rozšíriť do ďalších krajín.

Keďže si Apple chce zachovať kontrolu nad uvedením novej platformy, nebude headset sprístupňovať prostredníctvom predajcov tretích strán. Kúpiť si ho teda na začiatku budete môcť iba oficiálnou cestou cez Apple Store či Apple Online Store.

Výroba Apple Vision Pro bude veľmi limitovaná

Aj to je dôvod, prečo v našich končinách na headset aspoň v najbližšej dobe môžeme zabudnúť. V ďalších fázach predaja by sa však mala situácia postupne zlepšovať a tak si Apple Vision Pro bez väčších problémov kúpime aj na Slovensku.

Taktiež sa tu môže objaviť v obchodoch priekupníkov, no predpokladaná cena môže byť extrémne vysoká. Len pre príklad, podobne sa dnes predáva napríklad aj HomePod či HomePod mini.

Zdroj: Apple

Zatiaľ čo vydanie hardvéru je plánované na marec 2024, softvéroví inžinieri stále pracujú na základe januárového deadlinu.

Je to preto, aby bol headset po systémovej stránke plne použiteľný ešte pred oficiálnym spustením predaja a aby disponoval čo najmenšími softvérovými komplikáciami.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Takto budú fungovať sociálne siete na Apple Vision Pro: Pripravte sa na nový spôsob komunikácie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -