Vývojári tretích strán usilovne pracujú na verziách svojich aplikácií, ktoré budú dedikované pre náhlavnú súpravu Apple Vision Pro. Na visionOS nebude chýbať ani populárny Telegram, ktorý dostane vlastnú dedikovanú apku.

Zakladateľ sociálnej siete Pavel Durov vo svojom najnovšom príspevku ukazuje, ako bude nová aplikácia pre rozšírenú realitu vyzerať. Bude sa jednať o jednu z prvých apiek tretích strán, ktorá na headset od Apple dorazí. Videoklip, ktorý si môžete pozrieť na stránke Telegramu, a ktorý prvýkrát zverejnil portál 9to5Mac ukazuje, že aplikácia prinesie elegantný transparentný vzhľad.

Ten sa dokáže dynamicky prispôsobovať prostrediu, v ktorom sa aktuálne nachádzate. Táto vychytávka je v súlade s dizajnom, ktorý Apple používa pre operačný systém visionOS. Vyzerá to veľmi čisto a hlavne jednoducho.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Jedným z prvých predstaviteľov apiek tretích strán bude Telegram

Aplikácia obsahuje panel, v ktorom sú zobrazené všetky vaše konverzácie podobne ako pri ostatných sociálnych sieťach. Videá, ktoré si prezeráte sa vynoria z užívateľského rozhrania a ponúknu tak pútavejší zážitok.

Zaujímavosťou budú aj Emotikony, ktoré sa zobrazujú na celej obrazovke a keď ich zdieľate, ožijú vlastnou animáciou. S chatovania s priateľmi budete mať vďaka Apple Vision Pro úplne iný zážitok.

Telegram pre systém visionOS
Zdroj: Telegram / Pavel Durov

Ikona aplikácie Telegram sa správa rovnako ako ďalšie ikony systému VisionOS na domovskej obrazovke. Keď sa na ňu pozriete, mierne sa pohne a naznačí vám, že je pripravená na to, aby ste ju spustili.

Potom stačí len urobiť gesto ťuknutia prstami, na základe čoho dáte headsetu pokyn, že apku môže otvoriť. Na ovládanie aplikácie používate pohľad a gestá, prípadne hlasovú asistentku Siri.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro 2. generácie je už na ceste: Toto prinesie projekt Alaska
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -