Ak patríte medzi Apple nadšencov a zaujímate sa o novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite vám neunikla správa o nadmernom prehrievaní Pro verzií, ktoré ich trápilo prakticky od prvého dňa predaja. Spoločnosť Apple preto vyrukovala s novou aktualizáciou, ktorá sa zameriava špeciálne na tento problém.

Gigant z Cupertina potvrdil a ukázal pomocou termovízie problém s prehrievaním iPhonu 15. Za pomoci rovnakej technológie následne spoločnosť demonštrovala vplyv softvérovej opravy iOS 17.0.3, ktorá sa postarala o riešenie tejto nepríjemnosti.

Zatiaľ čo niektorí používatelia nezaznamenali takmer žiadnu zmenu v teplote, iní hlásili až tak rapídne prehrievanie, že smartfón bol prakticky nepoužiteľný. Portál 9to5Mac sa preto postaral o zaujímavú anketu, v ktorej viac ako polovica používateľov uviedla, že prehrievanie pocítila na vlastnej koži.

iOS 17.0.3 v úlohe bojovníka proti prehrievaniu

V ankete sa celkovo 57 % majiteľov modelu iPhone 15 Pro stretlo s týmto problémom. Výsledky ankety boli nasledovné:

  • Počas nabíjania: 19 %
  • Počas náročnejšieho používania: 11%
  • Počas normálneho používania: 27%
iPhone 15 Pro snímka termokamery
Zdroj: 9to5Mac

Problém bol objektívne zobrazený pomocou kamery FLIR (Forward-Looking InfraRed), ktorá je tiež známa ako termovízna kamera. Tá nielenže ukázala teplotu vizuálne, ale aj odhalila namerané hodnoty, ktoré boli oveľa vyššie ako teploty namerané u konkurenčných telefónov. Po update iOS 17.0.3 sa však testy zopakovali a ukázalo sa, že vysoké teploty sú definitívne preč.

Pôvodne sa odhadovalo, že za prehrievanie môže zmena šasi, ktoré je v nových iPhonoch Pro vyrobené z titánu. Kalifornská spoločnosť to však poprela a dodala, že nové vyhotovenie je dokonca ešte efektívnejšie v odvádzaní tepla ako doterajšie modely z nehrdzavejúcej ocele.

Výrobca iPhonov následne potvrdil, že problém bol spôsobený kombináciou chyby v iOS 17 a problémov s aplikáciami ako Instagram, Uber a ďalšími, ktoré telefón preťažovali a zvyšovali teplotu. Ak teda máte iPhone 15 Pro a prehrieva sa vám, nainštalujte si iOS 17.0.3. Je vysoká šanca, že vám tento update pomôže.

Prečítajte si tiež  Znižuje iOS 17.0.3 výkon iPhonu 15 Pro, aby sa neprehrieval? Odpoveď vás prekvapí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -