Spoločnosť Apple musí opäť dávať dokopy pokazené. Len pred pár hodinami vydala aktualizáciu operačného systému iOS 17.0.3, ktorá prichádza týždeň po vydaní iOS 17.0.2 pre všetky iPhony. Okrem toho firma aktualizovala aj svoje tablety, pričom iPadOS dostal rovnakú verziu s označením 17.0.3. Čo je teda nové?

iOS 17.0.3 prichádza so zostavou 21A360, ktorá rieši výrazný problém s prehrievaním iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max, v ktorých sa nachádza revolučný 3 nm procesor A17 Pro. Už v prvých dňoch po spustení predaja sa na internete začali objavovať sťažnosti, že aj keď ma tento čip extrémny výkon, pri vyššej záťaži dokáže titánový rám zariadenia rozohriať na takú teplotu, že sa nedá držať v ruke. Spoločnosť Apple preto musela čo najrýchlejšie zasiahnuť, pričom zdôraznila, že problém nie je hardvérový, ale softvérový.

Samotná chyba mala súvisieť najmä s tým, že niektoré aplikácie od vývojárov tretích strán nadmerne preťažovali systém, čo viedlo k problémom s rozptylom tepla. Apple vo svojej správe zdôraznilo, že za to mohli najmä apky Instagram, Uber či Asphalt 9, ale aj iné.

Riešením problému mala byť v prvom rade konzultácia s ich vývojármi, s ktorými sa spoločnosť Apple pokúsila detegovať chybu a následne ju odstrániť. Rovnako však firma prisľúbila rýchlu softvérovú aktualizáciu, ktorá prichádza práve dnes a mala by celý problém vyriešiť.

Inštaláciu by ste mali zvážiť ešte z jedného dôvodu 

Zdroj: Bing

Okrem toho, že iOS 17.0.3 rieši problémy s prehrievaním iPhonu 15 Pro, nie je celkom náhoda, že bola vydaná súbežne s iPadOS 17.0.3. Dôvodom je fakt, že oba updaty riešia chybu, pomocou ktorej bolo zraniteľné jadro.

Útočník na iOS / iPadOS zariadenie mohol vďaka tomuto problému získať zvýšené oprávnenia a v podstate vás hacknúť. Spoločnosť Apple v oficiálnej poznámke uviedla, že si je vedomá, že táto chyba bola zneužitá, pričom doplnila, že v systéme bola prítomná už od iOS 16.6. Ak teda chcete zostať v bezpečí, s týmto updatom neváhajte.

Aktualizácia iOS 17.0.3 a iPadOS 17.0.3 sa nainštaluje buď automaticky (pokiaľ to máte povolené) alebo ju môžete vyvolať aj manuálne cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prvý skladací iPhone dorazí v roku 2024. Toto je všetko, čo o ňom vieme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -