Google sa púšťa do prvkov umelej inteligencie naozaj po hlave, o čom svedčí ďalšia pripravovaná novinka. Spoločnosť totiž dnes oznámila, že pracuje na dvojici funkcií založených na generatívnej umelej inteligencii,  ktoré majú za cieľ zlepšiť zážitok z pozerania YouTube.

Google chystá pre YouTube dve funkcie založené na AI

Niektorí používatelia YouTube budú mať počas testovacej fázy spoločnosti Google možnosť vyskúšať si tieto novinky už v najbližších dňoch. Jednou z nových funkcií je usporiadanie dlhých komentárov pod videami do súvisiacich tém alebo kategórií. Vďaka tejto novinke bude sekcia diskusie viac prehľadná a uhladená.

Google tvrdí, že tvorcovia obsahu môžu využiť tieto zhrnutia komentárov na zapojenie sa do konverzácie alebo na získanie nápadov na nový obsah. Témy budú generované z komentárov, ktoré boli zverejnené a nebudú zahŕňať diskusie, ktoré boli zadržané na schválenie alebo tie, ktoré obsahovali zakázané slová.

Druhou novou funkciou je konverzácia s umelou inteligenciu, ktorá dokáže odpovedať na otázky súvisiace s videom, ktoré práve sledujete. Funkcia bude schopná odporučiť súvisiaci obsah a ďalšie informácie bez toho, aby prerušila prehrávanie.

YouTube umelá inteligencia
Zdroj: Google

Obidve funkcie budú dostupné pre náhodných používateľov v angličtine. Vybraným používateľom sa pri videách objaví hviezdička, ktorá po rozkliknutí ponúkne spomínané novinky pod videami. Google však nezabúda ani na prémiových členov.

Prečítajte si tiež  Google chcel na iPhone vlastnú exkluzívnu aplikáciu: Veľmi však nepochodil

Okrem náhodne vybraných používateľov sa dočkajú aj predplatitelia služby YouTube Premium. Predplatné členstvo YouTube Premium totiž zahŕňa prístup k experimentálnym funkciám.

Témy komentárov sú pre prémiových členov dostupné už dnes, zatiaľ čo možnosť konverzačnej umelej inteligencie bude dostupná v nasledujúcich týždňoch.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -