YouTube sa už onedlho dočká rozšírenia svojej funkcionality. Spoločnosť Google pracuje na novej hernej platforme s názvom “Playables”. Služba umožní používateľom hrať hry na mobilných zariadeniach, alebo počítačoch a momentálne sa nachádza v internom testovaní.

Playables ponúkne možnosť hrať hry okamžite cez webovú stránku, alebo aplikáciu YouTube, čím poskytne alternatívu k videoobsahu. Hry bude možné spúšťať priamo v apke či prehliadači a preto nebude nutné žiadne dodatočné sťahovanie. To má byť najväčším benefitom tejto novinky.

Hovorca YouTube v svojom vyhlásení pre denník The Wall Street Journal povedal, že hranie hier je dlhodobo dôležitou súčasťou vízie firmy a že spoločnosť neustále skúša nové funkcie, ako priniesť používateľom čo najlepší zážitok z multiplatformy.

YouTube dostane hernú platformu

Nebolo by to po prvýkrát, čo sa spoločnosť Google angažovala na poli videohier. Ešte pred nejakým časom spoločnosť prevádzkovala cloudovú hernú službu Stadia, no vlani oznámila plány na jej zrušenie. Spoločnosť Google uviedla, že služba nebola taká úspešná, ako dúfala a Stadia bola napokon oficiálne zrušená v januári 2023.

YouTube herná platforma
Zdroj: BGR

Služba Playables neponúkne rovnaké cloudové hry, ako služba Stadia, no sústredí sa skôr na jednoduché hry a indie tituly. Prvotriedne AAA počiny by ste tu preto hľadali len márne. Jednou z hier, ktoré budú k dispozícii hneď na začiatku je Stack Bounce – arkádová hra, v ktorej hráči loptou ničia tehly.

V praxi sa bude jednať o jednoduché tituly, ktoré majú používateľom pomôcť zahnať nudu a uvoľniť sa. Detaily týkajúce sa pustenia služby zatiaľ nie sú známe, rovnako ako ani zoznam ďalších dostupných hier.

Čo si o tomto kroku spoločnosti Google myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  Nabite zbrane a nasaďte si padáky. Call of Duty: Warzone dorazí na obrazovky iPhonov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here