O prvom skladacom zariadení z dielne spoločnosti Apple sa hovorí čoraz častejšie. Ako už určite viete, jablkový gigant má v pláne staviť na väčší produkt z tejto kategórie a nie na smartfón, ako to robí väčšina konkurentov. Podľa nových únikov pracuje na obrovskom MacBooku s 20″ obrazovkou, ktorú bude možné zložiť a rozložiť podľa potreby.

Za túto informáciu sa postavil známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa s fanúšikmi podelil o novinky v jednom zo svojich tweetov. MacBook by mal mať po rozložení obrazovku s veľkosťou 20″, čo by ho zaradilo medzi najväčšie dostupné modely od čias, keď firma prestala vyrábať 17″ MacBook Pro. Od tej doby prešlo už neuveriteľných 12 rokov.

Apple pracuje na MacBooku so skladacou obrazovkou

Vývoj zariadenia je zatiaľ vo vývojovom štádiu čo znamená, že finálneho produktu by sme sa mali dočkať niekedy okolo roku 2027. Skladací MacBook by však nemal byť jediným zariadením tohto typu. Apple si totiž pripraví aj ďalšiu lahôdku, ktorá poteší hlavne fanúšikov tabletov.

Spoločnosť Apple chce uviesť svoje prvé zariadenie so skladacím displejom niekedy v roku 2026. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o tablet, ktorý dostane 7″ alebo 8″ obrazovku. Ak sa doterajšie predpoklady potvrdia, môže sa stať, že táto „skladačka“ nahradí v ponuke veľmi populárny iPad mini. Nič ale v tejto chvíli ešte nie je isté, takže presnejšie detaily nám odhalí až čas.

Gigant z Kalifornie v súčasnosti tiež pracuje na iPade mini s OLED obrazovkou, takže v tomto segmente stále panuje nejasnosť, aké budú vlastnosti a špecifikácie skladacieho zariadenia. V jablkovej komunite sa totiž neustále diskutuje o tom, či gigant z Cupertina predstaví skladací iPhone alebo skladací variant iPadu.

Prečítajte si tiež  Apple zastavil vývoj skladacieho iPhonu: Má problémy s ohybným displejom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -