Zdá sa, že dráma spojená s predajom hodiniek Apple Watch ešte nekončí. Apple opätovne nedostal súhlas od americkej komisie pre medzinárodný obchod (ITC). Kým sa nedokončí prebiehajúci súd, predaj hodiniek Apple Watch môže byť opäť stopnutý.

V dokumente, ktorý poslali odvolaciemu súdu USA pre federálny obvod, právnici ITC hovoria, že Apple nemá silný a presvedčivý dôvod na to, aby dostal povolenie na predaj hodiniek Apple Watch. Podľa komisie má ísť naďalej o hrubé porušovanie patentových práv.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Predaj hodiniek Apple Watch je ešte stále v ohrození

Súd bude prijímať odpovede od ostatných strán na podporu rozhodnutia ITC do 15. januára, takže hodinky Apple Watch by mali byť dostupné na americkom trhu aspoň do začiatku budúceho týždňa.

V októbri ITC rozhodlo, že modely hodiniek Apple Watch, ktoré disponujú senzorom merania kyslíka v krvi porušujú patenty, ktoré patria spoločnosti Masimo.

Tá sa zaoberá zdravotníckymi technológiami a preto komisia nariadila zákaz dovozu a predaja týchto hodiniek v USA. Uvedená funkcia je k dispozícii v hodinkách Apple Watch Series 6 a novších, s výnimkou modelov Apple Watch SE.

Spoločnosť obvinila Apple z krádeže obchodného tajomstva a z náboru zamestnancov na vývoj funkcie merania kyslíka v krvi. Minulý mesiac spoločnosť Masimo povedala, že je ochotná rokovať o urovnaní, no Apple v tom čase o nič takéto nejavil záujem.

Apple zrejme pracuje na zmenách softvéru, aby vyriešil údajné porušenie patentu. Gigant z Cupertina očakáva sa, že americký úrad pre colnú správu a ochranu hraníc rozhodne o týchto zmenách ešte tento týždeň.

Spoločnosť Masimo sa však domnieva, že hardvérová konštrukcia hodiniek Apple Watch sa bude musieť zmeniť, aby bola kompatibilná a podobný názor zastáva aj ITC. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Apple Watch X s brutálnym dizajnom odhaľuje ďalší koncept

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJscribd
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.