Doterajšie analytické predpoklady hovoria o iPhone 16, ako o modelovom rade, ktorý by nemal priniesť žiadne výrazné inovácie v porovnaní so svojimi predchodcami. Napriek tomu sa však dočkáme niekoľkých zaujímavých zmien a vylepšení, ktoré určite uvítame.

Známy analytik Jeff Pu dnes zverejnil nové informácie týkajúce sa technických špecifikácií blížiacich sa modelov. Podľa nových odhadov dostane nový iPhone 16 a iPhone 16 Plus až 8 GB pamäte RAM, čo je o 2 GB viac, ako v prípade súčasných verzií iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Tie Apple vybavil čipom A16 Bionic so 6 GB RAM.

V správe investičnej spoločnosti Haitong International Securities Jeff Pu potvrdil svoj názor, že 8 GB RAM bude mať každý model v modelovom rade iPhone 16.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Vďaka väčšej pamäti RAM by sa mala zlepšiť rýchlosť zariadenia, ale takisto by malo dôjsť aj ku efektívnejšiemu prerozdeleniu výkonu v závislosti od používaných aplikácií.

Okrem navýšenia RAM dorazí na základné modely aj WI-Fi 6E

To však nie je všetko. Pu vo svojej správe predpokladá, že iPhone 16 a iPhone 16 Plus budú podporovať technológiu Wi-Fi 6E, ktorá využíva pásmo 6 GHz.

Táto vychytávka sa postará o zabezpečenie rýchlejšieho a stabilnejšieho bezdrôtového pripojenia. Wi-Fi 6E je momentálne dostupné iba vo verziách iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

V prednej časti iPhonu 16 nenastanú pravdepodobne žiadne zmeny
Zdroj: Macrumors

Ako tomu už býva každoročným zvykom, aj tento rok sa predstavenia nového modelového radu iPhonov dočkáme v septembri.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane brutálne vylepšenie ultraširokouhlého objektívu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -