Nadchádzajúca generácia inteligentných hodiniek Apple Watch by mala konečne priniesť vytúžený redizajn, po ktorom volajú fanúšikovia už celé roky. Apple Watch X by však okrem zmeny vizuálu mali vyrukovať aj s internými zmenami, ktoré sú viac než zaujímavé.

Podľa najnovších informácií z dodávateľských reťazcov bude nová generácia hodiniek využívať inovatívny materiál pre vnútorné komponenty. Portál DigiTimes získal informácie, ktoré naznačujú, že Apple použije materiál RCC (Resin-Coated Copper), čo je meď pokrytá živicou. Tento materiál predstavuje tenkú vrstvu medenej fólie, ktorá je pokrytá ochrannou živicou, často epoxidového typu.

Uvedená technológia by mala priniesť viaceré benefity pre logické dosky hodiniek, vrátane zvýšenej odolnosti a trvanlivosti.

Najväčším pozitívom ale je, že vďaka použitiu tohto materiálu bude doska užšia, čím sa zmenší aj šasi hodiniek. Apple Watch X by tak mali byť o niečo tenšie.

Apple Watch X prinesú dlho očakávané zmeny

Použitie technológie RCC by mohlo viesť k uvoľneniu priestoru pre ďalšie komponenty a senzory, čo je v prípade kompaktných zariadení, akým sú aj Apple Watch veľmi užitočné.

Apple neustále rozširuje zdravotné a wellness funkcie svojich hodiniek vďaka senzorom a preto je každý milimeter vnútorného priestoru mimoriadne cenný. Navyše sa sem teoreticky môže vtesnať aj väčší akumulátor, vďaka čomu by získali hodinky konečne uspokojivú výdrž na jedno nabitie.

Súčasných 18 hodín v porovnaní s konkurenciou už naozaj nestačí, hoci je tu možnosť mimoriadne rýchleho nabíjania.

Apple Watch komponenty
Zdroj: Apple

Nadchádzajúce modely Apple Watch X, ktoré majú byť predstavené už na jeseň tohto roka, prinesú nové funkcie ako monitorovanie krvného tlaku, senzor pre spánkové apnoe a samozrejme spomínanú zmenu vizuálu.

Apple Watch X prídu so zmenou, ktorá sa vám nemusí páčiť 

Nový dizajn však prinesie aj úpravy, ktoré sa nemusia páčiť každému. Vďaka prepracovanej konštrukcii môžeme očakávať napríklad aj nový systém magnetických remienkov. To znamená, že staršie náramky a remienky vám nebudú pasovať do nových hodiniek tak, ako tomu bolo doteraz.

Spoločnosť Apple to zrejme ospravedlní „generačnou zmenou“ a ďalšie modely hodiniek by mali v nadchádzajúcich rokoch opäť získať kompatibilitu s novým druhom remienkov. Chvíľu to však potrvá.

Apple Watch X
Zdroj: Concept Central

Od oficiálneho predstavenia novej generácie Apple Watch X nás delí ešte niekoľko mesiacov. Už teraz je však isté, že spoločnosť Apple zbrojí na veľký upgrade, ktorým si bude musieť poistiť súčasných aj nových používateľov. Máme sa na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Tento model Apple Watch už nedostane watchOS 11

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -