iOS 13 prišiel s funkciou, na ktorú sme čakali doslova roky. Tmavý režim je veľmi užotočný a používatelia sú veľmi radi, že ho budú môcť konečne využívať. Ako nastaviť skratku pre Dark Mode v iOS 13

Dark Mode

Apple si nechávalo tmavý režim naozaj na poslednú chvíľu. Po prvý krát sa o ňom písalo ešte pred 3-4 rokmi. Ľudia netrpezlivo čakali a túto funkciu žiadali. Vo firme to veľmi dobre vedeli a ako veľké lákadlo túto funkciu ponúkli konečne vo finálnej verzii iOS 13. Už dnes si môžete tmavý režim vyskúšať aj vy. Budete na to ale potrebovať beta verziu tohto operačného systému.

Tento návod je pre tých, ktorí ju majú ale aj pre tých, ktorí sa už tešia na jej oficiálne vydanie. Jablková spoločnosť len nedávno pridala do jedenej z beta verzii možnosť, vďaka ktorej môžete spustiť Dark Mode pomocou skratky z ovládacieho centra. My vám dnes prinášame návod na to, ako túto funkciu sprístupniť, nakoľko sa nenachádza defaultne zapnutá v iOS 13 beta a nepredpokladáme, že sa tak stane ani pri oficiálnej verzii.

Ako nastaviť skratku pre Dark Mode v iOS 13

Dlho očakávaný tmavý režim režim bude dostupný pre iOS 13 ako aj pre iPadOS 13. Spúšťať cez nastavenia ho ale nebudeme musieť vždy. Stačí, keď si do vášho ovládacieho centra pridáte jednoduché tlačidlo (skratku), pomocou ktorej to zvládnete rýchlo jedným kliknutím. Poďme na to.

  • Na vašom zariadení otvorte nastavenia, scrollujte smerom dole a vyberte položku Ovládacie Centrum.
  • Vyberte možnosť Prispôsobiť ovládacie prvky
  • V sekcií ďalšie ovládacie prvky vyberte Dark Mode. (vedľa ikonky na ľavej strane sa nachádza malé zelené plus. Kliknite naň)
  • Teraz máte Dark Mode medzi prvkami ovládacieho centra. Jeho polohu môžete prispôsobiť pomocou ikonky (troch horizontálnych čiarok pod sebou)
Ako nastaviť skratku pre Dark Mode v iOS 13. Prečítajte si jednoduchý návod. - svetapple.sk
Ako nastaviť skratku pre Dark Mode v iOS 13. Prečítajte si jednoduchý návod. – svetapple.sk
Ako nastaviť skratku pre Dark Mode v iOS 13. Prečítajte si jednoduchý návod. - svetapple.sk
Ako nastaviť skratku pre Dark Mode v iOS 13. Prečítajte si jednoduchý návod. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Známy slovenský operátor výrazne zdražuje. Zákazníkom ale prináša aj dobré správy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.