Apple už pred niekoľkými rokmi začalo s podporou spomalených videí vo svojom operačnom systéme iOS. Je to super spôsob, akým môžete natočiť niečo zaujímavé, prípadne zábavné. Čo však z toho máte, keď si ich neviete upraviť? Dnes vám ukážeme, ako na to.

Návod: Ako upraviť na iPhone spomalené video?

iPhone dokáže natáčať spomalené zábery v 240 FPS. Takéto videa sú veľmi zábavné, ale kľúčové je aj správne načasovanie. Musíte jednoducho vystihnúť moment, počas ktorého vyzerá spomalenie videa čo najlepšie. No a presne na to slúži nástroj v aplikácii “Fotky”, ktorý máte defaultne vo vašom iPhone sprístupnený.

- Reklama -

Netreba teda nič dodatočne sťahovať. Všetko je úplne zadarmo. Úprava je samozrejme veľmi jednoduchá a hravo to zvládnete behom niekoľkých sekúnd. Pozrite sa ako na to:

  1. V prvom rade si musíte vybrať Slow-Mo video v knižnici fotiek.
  2. Následne v hornom pravom rohu kliknite na ikonku Upraviť.
  3. Zobrazili sa vám dve línie s videom. Na spodnej si môžete určiť, kedy má spomalenie začínať, no a kedy má potom končiť.
  4. Pomocou vrchnej môžete video orezať do vami požadovanej dĺžky.
  5. Hotovo!
Návod: Ako upraviť na iPhone spomalené video?
Návod: Ako upraviť na iPhone spomalené video?

Apple pripravil k samotnému návodu aj video, ktoré vám presne ukáže, ako postupovať v prípade, že sa vám to nedarí pomocou textu vyššie. Okrem toho si môžete pozrieť aj následujúce návody, ako napríklad:

Dúfame, že sme vám teda pomohli a budeme radi, keď nás budete sledovať aj naďalej, tím svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.