Keď spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2017 svoj legendárny iPhone X, ľudia prišli o obľúbené zobrazenie percent batérie na domovskej / uzamknutej ploche. Jediný spôsob, ako túto hodnotu skontrolovať, bolo stiahnutie ovládacieho centra. Príchod operačného systému iOS 16, ale našťastie všetko mení.

Aktualizácia v priebehu leta získala vylepšenie, vďaka ktorému je možné pozorovať percentá aj na zariadeniach s notchom, respektíve výrezom pre technológiu Face ID. Aj keď sa to netýka všetkých modelov, pokiaľ vlastníte iPhone X, iPhone XS, iPhone 11 Pro, iPhone 12 alebo iPhone 13 (väčšie ako 5,4″ modely), novinka vám bude fungovať.

Výnimku tvoria iba prevedenia „mini“, ktoré majú príliš malý displej na zobrazenie percent a takisto iPhone XR a iPhone 11, kde môže byť problémom nízke rozlíšenie.

Každopádne, nové percenta batérie nie sú zďaleka tak dobré ako tie staré a aj keď vám doteraz chýbali, možno ich vôbec nebudete aktivovať.

Návod: Ako aktivovať percenta batérie v iOS 16

Postup aktivácie percent batérie v iOS 16 je veľmi jednoduchý a zvládne ho úplne každý. Stačí, keď otvoríte Nastavenia > vyberiete položku Batéria a po jej otvorení zaškrtnete prepínač pre funkciu „Percentá batérie“. Prakticky okamžite po tomto kroku spozorujete, že sa vám ikonka akumulátora v pravom hornom rohu mierne zmenila a doslova vyplnila bielou / čiernou farbou, ktorú dopĺňajú kontrastné čísla s presnou kapacitou v percentách.

Funkciu som si po chvíli vypol 

iPhone 13 Pro s odomknutou obrazovkou
Zdroj: Unsplash / Saad Jamel

To, že Apple prišlo s týmto riešením je super, no ako sme vám ukázali aj v dávnejšom článku, všetko mohlo fungovať ešte lepšie.

Tým, že ikona batérie je stále zaplnená farbou človeka často zvádza k myšlienke, že má telefón plne nabitý, hoci mu zostáva povedzme už iba 30 %. Samozrejme, v tomto prípade nehovorím o priamom pohľade, ale skôr o periférnom vnímaní indikátora.

Ľahko sa tak dobehnete a najmä v nečakaných situáciách, keď potrebujete mať iPhone plne nabitý, vám tento detail môže spôsobiť problémy. Pred aktiváciou funkcie som mal o stave batérie oveľa lepší prehľad.

Aj keď je návrat percent batérie dôležitou novinkou a ja som sa na ňu veľmi tešil, napokon som sa ju rozhodol deaktivovať a v súčasnosti nemám dôvod na to, aby som zmenil názor. Možno s tým však Apple niečo urobí, pretože tento nedostatok nevadí len mňe. S podobnými názormi som sa stretol vo viacerých internetových diskusiách.

Dajte mi vedieť do komentára, čo si o percentách batérie v iOS 16 myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Z obľúbenej služby Apple Arcade miznú hry. Aký je na to dôvod?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -