Nové smartfóny z modelového radu iPhone 15 konečne dostali konektor USB-C, ktorý výrazne uľahčí, ale aj zefektívni ich nabíjanie. Pôvodne sa očakávalo, že niektoré modely iPhone 15 by mohli podporovať až 35W rýchlosť nabíjania. Táto informácia sa však nakoniec nepotvrdila.

Najvyššia možná hodnota nabíjania pre nové modely iPhone 15 je 27W. To znamená, že nové vlajkové lode jablkovej spoločnosti majú rovnaké maximálne rýchlosti nabíjania ako minuloročné modely iPhone 14 Pro.

Podobne ako v prípade minuloročných iPhonov, aj tento rok sa všetky modely podľa Apple dokážu nabiť na polovicu za približne 30 minút pomocou 20W alebo výkonnejšieho napájacieho adaptéra.

iPhone 15 nakoniec bez rekordnej rýchlosti nabíjania

Síce ide stále iba o papierové predpoklady, no s najväčšou pravdepodobnosťou tento údaj potvrdia aj praktické testy. Na záver sa hodí doplniť, že aj keď má každý iPhone 15 USB-C konektor, existujú tu rozdiely v rýchlosti prenosu dát.

iPhone 15 Pro
Zdroj: apple

Ak si zaobstaráte lacnejší iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus, pripravte sa na podporu USB 2.0 a maximálnu rýchlosť 480 Mb/s, čo je rovnaká hodnota, ako pri zastaralom Lightningu.

Naopak, ak si kúpite iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, so správnym káblom môžete dosiahnuť rýchlosti až USB 3 a maximálnu rýchlosť 10 Gb/s.

Prvé recenzie na nové modely z radu iPhone 15 sa objavia už tento piatok 22. septembra. Práve v tento deň sa smartfónov dočkajú používatelia, ktorí si ich stihli predobjednať.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Prečítajte si tiež  Apple začal predávať 60W a 240W USB-C káble. Ceny sú dosť vysoké

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -