Niekedy sa stane, že človek zabudne svoje heslo. V Prípade iPhonu to býva najčastejšie Apple ID. Pokiaľ ho máte automaticky uložené, nie je to problém. Niekedy sa ale príde ten čas kedy ho fyzicky musíte zadať. Ak ho zabudnete, dostávate sa do zlej situácie. Pozrite si návod: Zabudnuté heslo k Apple ID. Pomôže vám.

Situácie, kedy sa môžeme s týmto problémom stretnúť:

Vaše Apple ID je dôležité pokiaľ používate akékoľvek zariadenie od jablkovej spoločnosti. Pomocou neho sa sem prihlasujete, odhlasujete, autorizujete atď… Pozrite si situácie, v ktorých sa vám tento návod hodí. Najčastejšie ho bude vyhľadávať ak:

- Reklama -
  • Budete predávať svoj starý iPhone.
  • Budete kupovať nový iPhone.
  • Nebudete si vedieť spomenúť na vaše heslo k Apple ID (napríklad kvôli nákupu v App Store).
  • Budete ho potrebovať pre dvojfázovú autorizáciu
  • Nebudete mať prístup k overeným zariadeniami a ani k iným telefónnym číslam

Ako môžete vidieť, týchto situácii je naozaj veľa a môžete sa s nimi stretnúť každý deň. Či už sa vyskytol problém dneska alebo možno príde zajtra mali by ste dopredu vedieť ako v takomto prípade postupovať. Ušetríte si preto čas prečítaním článku.

Vyskúšajte stránku od Applu určenú na riešenie zabudnutého hesla k Apple ID

Pokiaľ sa vám stalo, že ste teda zabudli heslo k vášmu Apple ID, netrápte sa. Je to úplne bežná vec, ktorá denne trápi tisíce ľudí po celom svete. Apple to veľmi dobre vie a presne preto pripravil stránku, na ktorej môžete svoj problém rýchlo a jednoducho vyriešiť. Jedná sa o stránku s adresou iforgot.apple.com.

Dopredu vás upozorňujeme na to, že tento návod bude postavený do tej najhoršej možnej situácie. To je tá, kedy sa neviete dostať ku vášmu zariadeniu (pretože ste ho napríklad medzičasom predali) a nemáte po ruke ani žiadne iné iOS zariadenie alebo Mac. Pokiaľ ho máte, je postup oveľa jednoduchší a dostanete sa k nemu pomocou tohto návodu.

Zabudnuté heslo Apple ID – Najrýchlejšie riešenie problému

V prvom rade otvorte stránku iforgot.apple.com,o ktorej sme písali vyššie. Tu sa objaví kolónka, kde môžete zadať emailovú adresu od vášho Apple ID účtu. Po tomto kroku ju stačí potvrdiť tlačidlom pokračovať.

Zabudnuté heslo Apple ID
Do tejto kolónky zadajte svoj Apple ID e-mail a dajte pokračovať – svetapple.sk

Následne sa ukážu posledné dve číslice vášho telefóneho čísla, ku ktorému je Apple ID priradené. Do kolónky nižšie zadajte celé toto číslo. Spoločnosť vás bude pomocou čísla identifikovať

Zabudnuté heslo Apple ID
Zapíšte svoje telefónne číslo, ktoré patrí k účtu Apple ID – svetapple.sk

Apple vám teraz na vaše zariadenie poslalo notifikáciou. Po jej otvorení už len jednoducho pokračujete pomocou inštrukcii na zariadení a obnovíte si heslo za pár minút. Ak ste ale v situácii, že nemáte prístup k svojmu zariadeniu, pokračujte ďalej.

Nemám prístup na iPhone, čo teraz?

V niektorých nepríjemných situáciach sa môže stať, že v tejto chvíli nemáte prístup ku žiadnemu zo svojich Apple zariadení. Nezúfajte, nie ste prvý ani posledný. Apple si pre vás pripravilo malú kolónkun na stránke nižšie s názvom “Nemáte prístup k žiadnemu zo svojich zariadení?”. Kliknite na ňu.

Zabudnuté heslo Apple ID
Vyberte túto možnosť v prípade, že nemáte po ruke žiaden iPhone ani Mac – svetapple.sk

Teraz sa vám zobrazila ďalšia stránka, ktorá vám ukazuje 2 možnosti. V niektorých iných krajinách sa môžu tieto možnosti líšiť. Dôvodom je napríklad prítomnosť Apple Store, zákony a iná podpora. U nás nájdete konkrétne:

  • Obnovte si heslo počas prihlasovania sa na novom zariadení
  • Použite zariadenie iOS inej osoby

Ako ste už asi pochopili, na obnovenie hesla budete potrebovať druhé zariadenie. Ak ho máte po ruke môžete postupovať podľa inštrukcii nižšie. Ak ho nemáte, pokračujte kliknutím na modrý odkaz “Nemáte k dispozícii ďalšie zariadenie iOS”.

Zabudnuté heslo Apple ID
Návod- Zabudnuté heslo k Apple ID? Máme riešenie – svetapple.sk

Bez zariadenia budete musieť na obnovu hesla k Apple ID počkať…

Tým najlepším, čo môžete v tejto situácii urobiť je poprosiť svojho kamaráta, rodinného známeho alebo kolegu, ktorý má Mac alebo iPhone aby vám ho na pár minút požičal. Vy si tak prejdete celým procesom znova (začnete postupovať podľa tohto návodu od začiatku s tým, že máte po ruke druhé zariadenie) a heslo obnovíte bez väčších problémov.

Ak ste ale v situácii, kedy sa vám nepodarí dostať k inému zariadeniu, budete musieť chvíľu počkať. Na všetko vás upozorni aj informácia na stránke Applu.

Spoločnosť bude chcieť v tejto chvíli overiť vašu totožnosť. Na to jej budete musieť poskytnúť niektoré potrebné informácie. Takéto overovanie môže trvať aj niekoľko dní.

Podpora Applu nedokáže celý proces urýchliť, musíte s tým preto počítať. Treba si pri tom uvedomiť, že Apple robí všetko v záujme bezpečnosti vášho účtu. Nie je to teda také “komplikované” pre nič za nič. Ak ste sa teda rozhodli, že chcete pokračovať touto metódou, kliknite na “Napriek tomu pokračovať”.

Zabudnuté heslo Apple ID
Návod: Zabudnuté heslo k Apple ID? – svetapple.sk

Vyberte si telefónne číslo, na ktoré vás bude môcť spoločnosť Apple kontaktovať

Teraz už je postup v podstate jednoduchý. Do okienka zapíšete telefónne číslo (trebárs vášho služobného telefónu), na ktorom vás môže podpora Apple kontaktovať.

Zabudnuté heslo Apple ID
Zadajte vaše telefónne číslo, na ktorom budete zastihnuteľný – svetapple.sk

Apple vám naň odošle unikátny autorizačný kód, ktorý následne zadáte späť do vášho webového prehliadača. Po potvrdení budete čakať…

Akonáhle sa vám niekto ozve, budete pokračovať podľa postupov od spoločnosti ako si obnoviť zabudnuté heslo Apple ID. Dúfame, že sme vám v tomto prípade pomohli a vám sa podarilo heslo bez problémov obnoviť.

Zabudnuté heslo Apple ID
Zabudnuté heslo Apple ID
Zabudnuté heslo Apple ID
Návod: Zabudnuté heslo k Apple ID? Máme riešenie.
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here