MacBook je na Slovensku stále populárnejší. Pomerne jednoducho na ňom dokážete napísať znak amerického dolára ($), no euro robí novým používateľom problém. Na Windows sme boli zvyknutí na klávesovú skratku Alt + E, ktorá na MacBooku nefunguje.

Čo teda robiť keď chceme dostať znak euro na Mac? Tu je návod…

Návod: Ako napísať euro (€) na Macu?

To, že ste prešli na Mac a ešte neviete napísať znak euro (€) je úplne normálne. Vlastne sa vám nečudujeme, nakoľko sme si tým prešli asi všetci. Kým sme sa to naučili cez anglický návod s vyhľadávaniami v štýle „euro sign Macbook Pro„, robili sme to pekne po starom a povedzme si na rovinu, že možno aj celkom primitívnym spôsobom.

Do Google sme skrátka napísali názov znaku a následne sme použili systém copy+paste

Nič podobné však opakovať nemusíte, pretože klávesová skratka pre znak € sa nachádza priamo v macOS, respektíve vo vašom Macu. Na prvý pohľad nie je zobrazená na klávesnici (ani tej pre európsky trh), čo znamená, že sa ju budete musieť naučiť.

Do návodu sme vám okrem toho ako napísať znak euro „€“ na slovenskej, respektíve českej klávesnici tiež pridali, ako napísať znak (€) na US klávesnici. To pre prípad, že váš počítač pochádza zo zahraničia. 

Okrem iného sa tu nachádza tiež návod pre tých, ktorí sa sem dostali z platformy Windows či Linux a rovnako si nevedia rady. Chceme pomôcť naozaj každému. Dosť bolo teda rečí, začnime: 

Slovenská a česká QWERTZ klávesnica – symbol euro (€)

  • Alt (Option) + r

US klávesnica – znak euro (€) na QWERTY

  • Alt (Option) + Shift + 2

Každá klávesnica pre Mac – znak dolár ($)

  • Alt + 4

Windows písanie znaku euro (€)

  • Alt + e

Linux písanie znaku euro (€)

  • Alt + e

Aké jednoduché však? Ak ste boli zvyknutí písať € na Windowse, stačilo sa posunúť iba o jednu klávesu smerom doľava a nemali by ste problém ani na Macu. Inžinieri to ale takto nenastavili a trochu nám to po prechode skomplikovali. Nič sa však samozrejme nedeje, veď človek sa učí celý život.

Nižšie prikladáme ďalšie naše články s návodmi, ktoré vám môžu pomôcť:

Ak sme vám pomohli, napíšte nám komentár. Budeme veľmi vďační.

Prečítajte si tiež  Túto funkciu pre WhatsApp či Messenger ste zrejme nepoznali. Budete ju milovať

No a samozrejme nezabudnite náš článok zdieľať aj na sociálnych sieťach nech sa dostane ku ostatným, ktorí môžu mať rovnaký problém!

Do MacBooku sa na budúci rok vráti klasická klávesnica.
Návod: Ako napísať euro (€) na Macu? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.