Inteligentné hodinky Apple Watch sú skutočne dobrým pomocníkom v každej situácii. Možno by ste ani neboli povedali, ako veľa toho dokážu. Pokiaľ ich máte zvládnuté naozaj vo všetkých smeroch, veľmi tieto funkcie oceníte. Dnes sa pozrieme na to, ako pomocou nich dokážete ovládať fotoaparát na vašom iPhone.

Načo mi bude fotenie pomocou Apple Watch?

V prvom rade vás asi zaujíma, na čo vôbec budete túto funkciu využívať. Je tu veľa situácii, ktoré vás možno ani nenapadli. Prvou z nich je určite fotenie nejakej fotografie, na ktorú si potrebujete telefón položiť (na stôl, na poličku a podobne). Povedzme, že máte veľmi roztrasené ruky a nedokážete ho pevne udržať, čim by ste zniťili záber.

Ďalším super príkladom, kde sa dá táto funkcia využívať je napríklad fotenie viacerých členov rodiny. Samozrejme, v tomto prípade je dobrá samospúšť ale pomocou hodiniek to dokážete ešte zdokonaliť. Výhodou je aj možnosť pracovať s funkciami ako zoom, zaostrenie, aktivácia/deaktivácia blesku či vypnutie a zapnutie živých alebo HDR fotiek.

Zabudnúť by sme napokon nemali ani na to, že pomocou Apple Watch nebudete iba fotiť ale aj natáčať videá. V tomto smere dostali hodinky za posledné roky oveľa viac možností ako mali na počiatku. Navyše aj celkové fungovanie je o poznanie lepšie a rýchlejšie.

Návod: Pozrite sa ako cez Apple Watch ovládať fotoaparát na iPhone.

  1. V Apple Watch si otvorte appku fotoaparát (otvorí sa aplikácia fotoaparát na vašom iPhone).
  2. Klepnutím na obraz na hodinkách Apple Watch môžete zaostrovať.
  3. Na priblíženie obrazu použite digitálnu korunku.
  4. Silným zatlačením na displej (Force Touch) získate ďalšie nastavenia, ako napríklad blesk, zmena fotoaparátu a ďalšie.
  5. Ak chcete urobiť fotografiu, klepnite na tlačidlo časovača (3s) alebo spúšte (okamžite odfotí). Ak chcete nasnímať video , stlačte a podržte tlačidlo spúšte a pusťte ho, keď budete chcieť zastaviť nahrávanie.
Návod: Pozrite sa ako cez Apple Watch ovládať fotoaparát na iPhone.
Návod: Pozrite sa ako cez Apple Watch ovládať fotoaparát na iPhone.

Aké jednoduché však? Hodinky Apple Watch majú okrem toho ešte obrovské množstvo ďalších užitočných funkcii, ktoré by ste mohli poznať. Patria sem napríklad:

Prečítajte si tiež  Ako zrušiť párovanie Apple Watch s iPhonom

a ďalšie

Môže ťa zaujímať
- Reklama -