Osobne používam platformu od spoločnosti Apple približne od roku 2010. Od tej doby sa veľa zmenilo, pričom systém priniesol množstvo šikovných vylepšení. A aj keď si dovolím tvrdiť, že iPhone, Mac alebo Apple Watch poznám veľmi dobre, aj dnes ma vie veľa vecí prekvapiť. Súvisí s tým aj šikovný trik na vypínanie budíka.

Nemyslím tým ale návod, pomocou ktorého viete vypnúť budík u člena rodiny. Tomu som sa venoval niekoľko dní dozadu. Ak však máte iPhone v inej miestnosti a nechce sa vám vstavať zo stoličky len preto, aby ste vypli alarm, môžete to urobiť veľmi jednoducho. Postačia vám inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré sú s ním spárované.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Na všetko vám poslúži funkcia, ktorá vlastne vôbec nevznikla za týmto účelom. Ja sám som odhalil tento trik len náhodou, keď som omylom klikol na nesprávne tlačidlo.

Trik spočíva v tom, že keď cez Apple Watch „prezvoníte“ svoj iPhone, na mobilnom zariadení sa okamžite deaktivuje budík a ozve sa výrazný tón, vďaka ktorému by ste za normálnych okolností mali ľahšie definovať jeho polohu.

Je síce pravda, že otravný zvuk budíka na chvíľu preruší niekoľko ďalších cinknutí, no dôležité je, že sa spomínaný otravný zvuk opäť neaktivuje. Budík sa teda vypne a celé to trvá asi 5 – 10 sekúnd. Za mňa osobne príjemný kompromis v porovnaní s tým, aby som musel prerušiť svoju činnosť a ísť po telefón osobne.

Využiť môžete aj Siri

Unsplash / Omid Armin

Samozrejme, ešte jednoduchšia cesta, ako deaktivovať na iPhone budík vedie skrz hlasového asistenta Siri. Po zadaní príkazu „Hey Siri, turn off the alarm.“ (pokiaľ je aktivovaný) vám veľmi rád vyhovie a všetko urobí za vás.

Ja osobne však hlasového asistenta od Apple moc často nevyužívam a aj preto ho mám na svojom zariadení dlhodobo deaktivovaného. Takisto som sa v minulosti stretával s tým, že komunikácia medzi zariadeniami v niektorých situáciach zlyhávala a aj preto ma potešilo toto jednoduché riešenie, ktoré funguje prakticky vždy.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Jedinou podmienkou je, aby bol iPhone pripojený na Apple Watch prostredníctvom Bluetoothu. Vrámci jedného domu alebo bytu to však zvláda absolútne bez problémov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -