Mnohí z nás by chceli mať pri svojom obľúbenom kontakte aj fotku, pomocou ktorej ľahšie rozpoznajú, kto im volá. Ešte v iOS 7 boli prichádzajúce hovory oznamované spoločne s fotografiou kontaktu na celej obrazovke. Určite si si všimol, že sa to v pribúdajúcich aktualizáciách operačného systému po čase zmenilo. Našťastie, existuje trik, s ktorým zobrazíš fotku kontaktu na celú obrazovku aj dnes.

S týmto trikom zobrazíš fotku kontaktu na celú obrazovku pri prichádzajúcom hovore

Zmeny predvoleného dizajnu zobrazovania fotografie prichádzajúceho hovoru prišli už veľmi dávno. Ako bolo uvádzané v perexe, kedysi sme mohli vidieť celú fotku, avšak dnes je to len akýsi kruh s náhľadom pričom všetko ostatné je rozmazané. Zvyšok displeja ostáva nevyužitý. Všetko sa dá ale vrátiť späť. Stačí na to využiť tento jednoduchý návod.

V prvom rade si treba povedať, že v kruhu sa zobrazia len tie fotografie, ktoré sem prešli z predchádzajúcich verzii iOS. Pokiaľ ich sem pridáš nanovo a manuálne, ukážu sa ti pekne na celej obrazovke. Všetko to urobíš pomocou tohto, veľmi jednoduchého postupu:

  1. otvor aplikáciu Telefón a klepni na kartu Kontakty,
  2. vyber si kontakt, ktorý chceš upraviť,
  3. V pravej hornej časti kontaktu kliknite na Upraviť,
  4. Kliknite na pole určené pre fotku (Upraviť),
  5. V sekcii Návrhy vyberte možnosť Všetky fotky.
  6. Z galérie si vyberte fotografiu, ktorú chcete použiť.
  7. Nastavte si ju podľa vášho gusta (v okrúhlom rámčeku).
  8. Kliknite na tlačidlo Vybrať.
  9. Ešte si môžete zvoliť jeden s filtrov (ak nechcete, vyberte možnosť „originál“)
  10. Kliknite na Hotovo (2x po sebe).

TIP 1: Ak máš fotografiu pri kontakte od iOS 7, nemusíš ju mazať a ani meniť (hoci by sa po tak dlhej dobe možno patrilo). Všetko čo potrebuješ, je len dostať sa do bodu, kedy môžeš v kruhu upravovať obrázok, pričom ho len jemne posuň na akúkoľvek stranu. Svoje zmeny ulož. Fotka by sa opäť mala zobrazovať na celom displeji.

TIP 2: Ak si všetko urobil podľa návodu, no napriek tomu máš s fotografiou problémy, skús urobiť screenshot fotografie (snímku obrazovky) a následne ju pridať rovnakým spôsobom. Ako to bolo uvedené v návode. Všetky problémy by mali zmiznúť.

S týmto trikom zobrazíš fotku kontaktu na celú obrazovku pri prichádzajúcom hovore
S týmto trikom zobrazíš fotku kontaktu na celú obrazovku pri prichádzajúcom hovore

V podstate by to malo byť všetko. Samozrejme, že si skús so svojim kamarátom alebo kolegom (v podstate kýmkoľvek, komu si novú fotografiu priradil) prezvoniť, aby si videl, či všetko funguje bez problémov tak, ako si to predstavuješ (pozor aby fotka nebola napríklad rozmazaná a podobne). My dúfame, že sme pomohli a ak máš záujem, pokojne si pozri aj naše ostatné návody, v ktorých sa snažíme pomocť s bežnými problémami, s ktorými sa používatelia stretávajú napríklad v iOS (ale aj inde):

Prečítajte si tiež  Google predá menej telefónov za rok, ako Apple za týždeň

Môže ťa zaujímať
- Reklama -