S týmto trikom zobrazíš fotku kontaktu na celú obrazovku pri prichádzajúcom hovore

0

Azda každý z nás má pri takmer každom kontakte aj fotku, pomocou ktorej ľahšie rozpoznáš kto ti volá. Ešte v iOS 7 boli prichádzajúce hovory oznamované spoločne s fotkou kontaktu na celej obrazovke. Avšak určite si si všimol, že v posledných aktualizáciách iOS sa to zmenilo. Našťastie, existuje trik, s ktorým zobrazíš fotku kontaktu na celú obrazovku.

S týmto trikom zobrazíš fotku kontaktu na celú obrazovku pri prichádzajúcom hovore

Nielen iOS 10.3, ale už staršie verzie zmenili predvolený spôsob zobrazenia fotky kontaktu. Zmenilo sa to teda len na malý kruh s náhľadom fotky, ktorý však nevyzerá až tak dobre. Ak vezmeme do úvahy, že takmer celá obrazovka je nevyužitá, fotka na celú obrazovku rozhodne vyzerá lepšie ako len rozmazané pozadie.

Tento trik spočíva v tom, že jednoduchou úpravou kontaktu sa fotka zobrazí celá. Nepotrebuješ k tomu žiadnu ďalšiu aplikáciu, pretože všetko urobíš v úpravách kontaktu v iOS 10.3. Pokiaľ chceš upraviť už existujúci kontakt a zachovať pôvodnú fotku, postupuj nasledovne:

  1. otvor aplikáciu Telefón a klepni na kartu Kontakty,
  2. vyber si kontakt, ktorý chceš upraviť,
  3. v informáciách o kontaktne klepni na Upraviť,
  4. klepni na fotku (Upraviť),
  5. z ponuky vyber Upraviť fotku,
  6. s fotkou trošku pohni, aby sa náhľad zmenil,
  7. klepni na Vybrať a Hotovo.

Zmena sa prejaví aj vtedy, keď pri existujúcich kontaktoch zmeníš fotku na novú. Pri nových kontaktoch sa pridaná fotka automaticky zobrazí na celú obrazovku.

 

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.