Technologický gigant sa minulý rok rozhodol pre zásadný krok. Do portfólia svojich nových smartfónov zaradil hneď štyri vlajkové lode, ktoré sa líšia veľkosťou, technológiami a spracovaním. Jednalo sa o iPhone 12 mini (5,4″), iPhone 12 (6,1″), iPhone 12 Pro (6,1″) a iPhone 12 Pro Max (6,7″).

Každé z týchto zariadení má niečo do seba a každé sa svojim spôsobom oplatí. Z dlhodobého hľadiska počúvame predovšetkým o šialenom záujme o modely „Pro“, ktoré sa stále nedajú v niektorých prevedeniach zakúpiť bez čakania. V skutočnosti je však preferovaný najmä základný, 6,1″ iPhone 12.

iPhone 12 je dobrá voľba

Práve po tomto „obyčajnom“ smartfóne siahajú zákazníci najčastejšie. Niektorí recenzenti mu vyčítali príliš nízky cenový rozdiel v porovnaní s prevedením Pro, no z nášho pohľadu je úplne adekvátny.

Okrem menej prémiového spracovania nie je dostupný LiDAR (čo bežný človek vo väčšine prípadoch nemá ako využiť) a tak isto tretia šošovka fotoaparátu.

Ináč je však iPhone 12 veľmi podobný, ako iPhone 12 Pro a aj to pravdepodobne motivuje ľudí, aby ho uprednostnili pred drahšou verziou. Pre Apple je to koniec koncov win-to-win situácia.

Je úplne bežné, že o základný model je najäčší záujem. Nakoľko však pribudol do ponuky aj iPhone 12 mini (ktorý predstavuje asi len 5 % podiel na predajoch v porovnaní s ostatnými modelmi), iPhone 12 mohol zdražieť o 100 €.

Ani to však zákazníkom evidentne neprekáža a teraz môžu navyše využiť aj výhodné zľavy, kde ušetria desiatky eur.

Napíšte nám do komentára, pre ktorý kúsok z rodiny iPhonov 12 ste sa napokon rozhodli vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Toto video natočil iPhone 12 Pro. Nebudete veriť vlastným očiam.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.