Skryté kódy v iOS

Spoločnosť Apple pridala do operačného systému iOS tajné kódy, pomocou ktorých môžete zistiť dôležité informácie o zariadení, sieti alebo operátorovi. Všetky kódy v tomto článku boli vyskúšané na Slovensku (Telekom) a fungujú. Zadávajte ich vždy do klávesnice v aplikácií Telefón.

1. Informácie o sieti

Kód: *3001#12345#*

Prvý kód spúšťa režim testovania siete. Po cca 30 sekundách ponúka detailné informácie o pripojení. Aby toho nebolo málo, tajné menu prináša aj možnosť zobrazenia sily signálu v decibeloch. Tá sa líši v závislosti od pripojenia na Edge, 3G, 4G alebo 5G.

Pokiaľ sa číslo pohybuje od -80 vyššie (-70, -60), sila signálu je výborná. Pokiaľ sa číslo pohybuje od -110 nižšie (-120, -130), pripojenie je slabé.

2. Skryť ID (číslo) volajúceho

Kód: *31#

Pokiaľ chcete skryť ID volajúceho štandardným spôsobom, otvorte si Nastavenia > Telefón > Zobraziť moje číslo > Deaktivujte posuvník.

Pokiaľ to chcete urobiť v rýchlosti, vytočte kód *31# a následne už nebude možné vidieť vaše tel. číslo. Po vykonaní hovoru nezabudnite prejsť naspäť do nastavení (podľa postupu vyššie) a aktivujte posuvník (ten sa zadaním kódu deaktivoval).

3. Zobraziť IMEI

Kód: *#06#

Pravdepodobne viete, že každý telefón má svoje identifikačné číslo IMEI, cez ktoré si viete overiť jeho históriu a ďalšie podrobnosti. Dostanete sa ku nemu cez Nastavenia > Všeobecné > Informácie > Sériové číslo alebo pohľadom na rámček SIM karty a zadnej strany krabice.

Vedeli ste ale o tom, že cesta k nemu môže viesť aj cez kód *#06#? Stačí ho len napísať do klávesnice a do sekundy získate všetko, čo potrebujete vedieť.

4. Čakanie hovorov

Kód: *#43# (Skontrolovať stav), *43# (Povoliť čakanie hovorov), #43# (Zakázať čakanie hovorov)

Pokiaľ sa vo vašom iPhone nedokážete dopátrať ku nastaveniu čakania hovorov, poslúži vám tento jednoduchý kód.

Keď do vytáčania zadáte *#43#, zobrazí sa informácia o aktuálnom stave. Ak chcete zakázať čakanie hovorov, zadajte kód #43# a ak ho chcete naopak povoliť, zadajte kód *43#.

5. Presmerovanie hovorov

Kód: *#21# (Skontrolovať stav), *#67# (Povoliť presmerovanie hovorov), *#62# (Zakázať presmerovanie hovorov)

Presmerovanie hovorov je štandardná funkcia, ktorú ľudia využívajú v najrôznejších situáciach. Ak niekto napríklad cestuje na dovolenku, všetky pracovné hovory môže presmerovať na tel. číslo svojho kolegu.

To si musíte najskôr aktivovať cez Nastavenia > Telefón > Presmerovanie > Aktivujte posuvník > Presmerovať na > Zadajte číslo. Ak to máte nastavené, využitie vyššie uvedené kódy pre jednoduchšiu manipuláciu.

6. Blokovanie odchádzajúcich hovorov

Kód: *#31# (Skontrolovať stav), *33*pin# (Povoliť blokovanie hovorov), *33*pin# (Zakázať blokovanie hovorov)

Možno ste o tom ani nevedeli, no na iPhone dokážete blokovať odchádzajúce hovory. Hodí sa to v situácii, kedy sa chcete vyhnúť nechcenému vytáčaniu čísel (napríklad vo vreckách).

Kód pre skontrolovanie stavu je *#31# a na zapnutie a vypnutie funkcie použite *33*pin# (na miesto „pin“, zadajte pin kód svojej karty).

Pokiaľ poznáte ďalšie šikovné kódy, podeľte sa o ne spolu s nami v komentároch. Budeme radi za všetky vaše tipy a postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJphoneworld
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.