91. iOS 18 by mohol dostať pokročilé AI funkcie 

Apple umelá inteligencia
Zdroj: Bing AI / Apple (úprava redakcie)

Umelá inteligencia je fenomén, ktorý aktuálne využíva množstvo technologických spoločností vo svojich softvérových aj hardvérových produktoch. Výnimkou nie je dokonca ani spoločnosť Apple, ktorá strojové učenie uplatňuje pri rôznych funkciách svojich operačných systémov. Stále to však nie je celkom ono.

iPhone dnes nedisponuje prvkami generatívnej umelej inteligencie (na zariadení), ktorá by nám bola schopná napísať e-mail, upratať dokumenty alebo napríklad vytvoriť obrázok. Naopak taký Samsung len nedávno predstavil svoj jazykový model Gauss, ktorý presne toto dokáže a uvidíme ho už v budúcich smartfónoch s označením Galaxy S24.

Apple teda zostane mierne pozadu no viaceré úniky naznačujú, že to nemusí trvať dlho. Firma vraj denno-denne investuje do umelej inteligencie ohromné množstvo finančných prostriedkov aby dobehla svojich konkurentov.

No a presne preto si myslíme, že už operačný systém iOS 18, ktorý bude odhalený tesne pred letom 2024 na konferencii WWDC by mohol mať tieto prvky umelej inteligencie v sebe pevne zakorenené. Takisto sa, ale môže stať, že Apple na jej premiéru ešte chvíľu počká a ponúkne ju ako „exkluzivitu“ ku modelovému radu smartfónov iPhone 16 v septembri.

Firma by na to išla v takomto prípade podobne ako Samsung, ktorý pravdepodobne model Gauss nebude ponúkať inde, než v sérii Galaxy S24.

Pre odhalenie ďalšej funkcie, ktorá by mohla prísť v iOS 18 kliknite na ďalšiu stranu → → →