Možno ste už počuli o slúchadlách AirPods Studio, ktoré by sa mali dostať na trh do konca roka 2020. Okrem špičkového zvuku majú obsahovať aj U1 Wideband čip. Na čo bude slúžiť? To rozoberieme v dnešnom článku.

AirPods Studio dostanú U1 Wideband čip

Pri samotnom zariadení sa môžeme tešiť na úplne nový dizajn a maximálny hudobný zážitok. Na výber bude lacnejšia športová verzia a drahšie prémiové prevedenie.

Ako sme už uviedli v nadpise, v rámci výbavy rátame s U1 Wideband čipom. Ten v súčasnosti nájdeme v iPhone 11, iPhone 11 Pro či v Apple Watch Series 6.

V prípade AirPods Studio dostane nové možnosti využitia. Jeho výhodou je schopnosť presnej lokalizácie polohy. Slúchadlá by vďaka tomu mali vedieť zistiť, ši sa nachádzajú na hlave alebo na krku. Totožná funkcia sa týka aj správneho nasadenia. Systém detekuje, ktorá strana je pravá a ľavá a prispôsobí sa.

Aby toho nebolo málo, výhodou môže byť aj lokalizácia AirPods Studio. Stačí, že zabudnete kde ste si ich položili a so všetkým vám pomôže aplikácia Nájsť vo vašom iPhone. Je to v podstate rovnaké ako pri AirTagoch. Tých by sme sa mali dočkať na budúci mesiac.

To kedy uvidíme nové slúchadlá zatiaľ nie je jasné. Apple im môže venovať osobitný priestor na evente a tak isto ich môže vpustiť do predaja len s tlačovou správou. Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na túto novinku?

zdroj

Prečítajte si tiež  Na svete sú prvé AirPods s USB-C. Apple v nich túto koncovku začne používať pravdepodobne už čoskoro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.