Hoci sme vám už priniesli našu recenziu nových slúchadiel, možno že sme vám stále neprezradili to či sú pre vás ideálna voľba. Tento článok porovná AirPods vs AirPods Pro a pomôže vám z náročným rozhodovaním.

4AirPods Pro s novým dizajnom a spôsobom používania.

AirPods Pro. Super produkt ale zatiaľ ma nepresvedčil.
AirPods Pro majú nový ale stále podobný dizajn ako AirPods – svetapple.sk

Ako sme už uviedli, AirPods Pro majú nový dizajn. Celkovo je tvar slúchadiel trošku iným spôsobom prispôsobený ľudskému uchu. V konečnom dôsledku ale majú bielu farbu a vyzerajú podobne ako klasické AirPods. Najväčšou zmenou sú silikónové „špunty“ do uší.

Apple uvádza, že ich tu použilo z dvoch dôvodov. Tým prvým je samozrejme aktívne potláčanie hluku, ktoré vďaka nim funguje ešte lepšie. Druhý dôvod je pohodlnejšie vkladanie do ucha. Dokonca sa ani nemusíte báť, že by vám silikónové špunty nepasovali. Spoločnosť ich bude ponúkať konkrétne v troch verziách. V balení nájdete malé, stredné a veľké. Vyhovovať by tak mali každému uchu.

iPhone vám poradí, ktoré sú pre vás najvhodnejšie.

Firma to v tomto smere dokonca dotiahla až tak ďaleko, že spolu so slúchadlami vyvinula softvér, ktorý vám pomôže s výberom správnych špuntov (ak si s tým neviete rady). Nazýva sa  „Ear Tip Fit Test“. Dostupný je po počiatočnom spárovaní produktu s iPhonom. Tu musíte prejsť do Nastavení>Bluetooth a vybrať vaše slúchadlá. Následne sa posuniete v menu smerom nadol a vyberiete test prispôsobenia do uši. Začne samozrejme až vtedy, keď budete mať slúchadlá na svojom mieste. To všetko preto aby bol zážitok z používania čo na najvyššej možnej úrovni.

AirPods vs. AirPods Pro, ktoré sú pre vás tie správne? Prečítajte si v našom článku.
Na výber máte až 3 druhy silikónových koncoviek – svetapple.sk

Po krátkom teste budete sami vedieť, či silikónové koncovky dokázali dostatočne „zapečatiť“ vaše ucho a či sú pre vás ideálnou voľbou. Ak nie, test vám odporučí inú veľkosť. Je to v podstate nevyhnutné pre to aby bola funkcia redukcie šumu čo najlepšia. Technológia funguje na princípe počúvania okolitých zvukov pomocou mikrofónu. Následne tento „šum“ zruší vďaka „protihlukovým vlnám“. Práve mikrofón AirPods Pro pracuje až 200 krát za sekundu pre maximálny výsledok!

Jedna z technológii, ktorá tu je tiež, a o ktorej sa až tak moc nehovorí je aj adaptívny ekvalizér. Ten dokáže ešte lepšie prispôsobiť kvalitu prehrávania. Používanie AirPods Pro by mal byť teda absolútny zážitok. Ich kvality v tomto smere môžeme sami potvrdiť.

Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.