Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Google pripravuje špeciálny prehliadač pre iPhone a iPad, ktorého cieľom je prekonať Safari od Apple snáď v úplne každom smere. Firma chce tieto ambiciózne plány dosiahnuť tak, že ako hlavný engine nepoužije WebKit od Apple (ktorý musia mať všetky prehliadače v App Store) ale svoju vlastnú technológiu Blink. Netrvalo dlho a na podobnom produkte pracuje aj spoločnosť Mozilla. Téme sa venoval portál Macrumors.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Konkrétne špeciálna verzia známeho FireFoxu pre iOS by nemusela byť postavená na engine WebKit, vďaka čomu by mohla byť teoreticky rýchlejšia a lepšia ako Safari. Apple má dnes podmienku pre prijatie aplikácie do App Store, že musí využívať výhradne WebKit. Aj preto FireFox alebo napríklad Chrome fungujú veľmi podobne, ako Safari.

Keďže sa však predpokladá, že Apple bude musieť ustúpiť z uzavretého ekosystému kvôli novým nariadeniam Európskej Únie, existuje vysoká pravdepodobnosť, že už nadchádzajúci operačný systém iOS 17 dostane možnosť inštalácie alternatívnych obchodov s aplikáciami podobne, ako to má dnes napríklad Android.

Mozilla čaká na príležitosť. Keď príde tak bude mať čo ponúknuť 

No a práve pomocou alternatívnych obchodov budú môcť spoločnosti, ako Mozilla alebo Google pridať do iPhonu a iPadu aplikácie, ktoré nebudú podliehať prísnym pravidlám App Store.

Samotná Mozilla má podľa dnešného úniku, ktorý pochádza z vývojárskeho fóra GitHub, pracovať na aplikácii FireFox pre iPhone, ktorá nebude pracovať s enginom WebKit ale Gecko. Keď sa teda otvorí dnes striktne uzavretý systém iOS aj pre iné aplikácie, ako tie, ktoré boli schválené v App Store, firma bude okamžite pripravená ponúknuť svoju alternatívu zákazníkom.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste chceli takýto prehliadač vyskúšať vo svojom iPhone aj vy. Vývojári si sľubujú, že ich riešenie bude lepšie a hlavne rýchlejšie v porovnaní so Safari od Apple. To, či je to však pravda ukáže až čas. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia Safari!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -