Nosenie rúška odporúčajú zdravotné organizácie po celom svete. Táto ochranná pomôcka sa stala každodennou súčasťou nášho života, počas pandémie COVID-19. Spoločnosť Apple sa rozhodla upraviť známe Emoji aby vyjadrila „súdržnosť“ so svojimi zákazníkmi.

Noste rúško a zostaňte šťastní

Apple sa často vyjadruje k dôležitým témam. Pokiaľ je to možné, vyhýba sa politike, no v tomto prípade vstúpilo do celospoločenskej diskusie. Nepoužilo na to žiadne bežné „mediálne prostriedky“. Stačilo len jediné Emoji.

V rámci sprístupnenia iOS 14.2 beta 2 bola upravená ikonka, ktorá znázorňuje tvár s maskou. Ako prví si to všimli tvorcovia blogu Emojipedia.

Pokiaľ sa zameriate na obrázok v galérii, všimnete si, že namiesto obvyklej verzie „smajlíka“ s rúškom a smutnými očami sa tu nachádza tvár so zdvihnutým obočím, šťastnejšími očami a ružovými lícami.

Podľa všetkého by to malo medzi ľuďmi vyvolať dojem, že tvár sa v skutočnosti usmieva a vôbec netrpí nosením rúška . Pôvodné emoji s názvom „Face with Medical Mask“ je tu s nami už 12 rokov.

Dizajn sa od jeho uvedenia (2008) zatiaľ nezmenil. Nakoľko to prišlo v tomto hektickom období, určite to súvisí s prebiehajúcou zdravotnou krízou.

Technologický gigant dokonca vyvinul aj vlastné štíty či rúška, ktoré sú dodávané zamestnancom po celom svete. Ich dizajn a materiály sú jedinečné. Tvorcovia sa zamerali aj na originálne balenie a návod pre použitie. Viac sa dočítate v tomto článku.

zdroj

Prečítajte si tiež  V roku 2022 dostane iPhone až 48 MP fotoaparát. Apple má na to dobrý dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.