Dbajte na prípravu
Začnime úplným základom, ktorým je vhodná príprava pred lepením skla. Veríme, že si dávate záležať na dokonalej čistote displeja, avšak niekedy to nestačí. Pred aplikáciou poutierajte aj stôl a dôkladne si umyte ruky.
Môže sa tu držať prach, prípadne iné nečistoty, ktoré sa pri manipulácii so zariadením bez povšimnutia dostanú na dotykovú obrazovku. Potom vznikajú problémy s bublinami.
Skúste zľahka zatlačiť
Ak ste si dali maximálny pozor, no aj tak sa na displeji objavili nepekné „vzduchové fľaky“, použite prst alebo handričku a vytlačte ich smerom ku najbližšej hrane sklíčka.
Tento postup funguje prevažne pri väčších bublinách. Ak sa jedná len o drobné kapsule, ktoré neviete odstrániť, postupujte pomocou nižšie uvedeného textu.
Jemne odlepte časť skla
Možno vás to nikdy nenapadlo, no čerstvo nalepené sklo môžete opatrne odlepiť a následne vytlačiť všetky vzduchové bubliny. V tomto bode ale zdôrazňujeme, aby ste si dávali pozor, nakoľko sa jedná o krehký a ľahko praskajúci materiál (záleží aj od jeho hrúbky a kvality). Takisto vám tento postup neodporúčame robiť v prípade, že nalepené sklo už niekoľko dní používate. Pravdepodobne to celé iba zhoršíte.
Pre dokonalý výsledok nemusíte odliepať celé sklíčko, no stačí ho len nadvihnúť v rohu, ku ktorému sú vzduchové bubliny najbližšie. Pri následnom lepení postupujte podľa galérie alebo tohto videa (bublinu skúste vytláčať prstom priamo pri lepení) a výsledok bude dokonalý.
Na záver jedno malé odporúčanie, ktorého sa môžete ale aj nemusíte držať. Pri nadvihovaní sklíčka použite radšej nožík alebo iný ostrý predmet (ktorý dôkladne vyčistíte), aby ste si pod displej nenatlačili prach či mastnotu z končekov prsta prípadne nechtu.
Pokiaľ máte iné postupy, ako sa zbaviť vzduchových bublín po nalepení ochranného skla, napíšte nám do komentára všetky vaše tipy. Radi ich neskôr doplníme do tohto článku.