Ovládanie hlasom k funkciám iPhonu jednoducho patrí. Či už ide o diktovanie textu, vytáčanie hovoru alebo príkazy pre Siri, toto všetko nám svojim spôsobom dokáže uľahčiť prácu s iPhonom. Je však jedna vec, ktorá mnohých trápila celé roky, no teraz ťa už nemusí!

Ako vypnúť Voice Control alebo Siri?

Dlhé stlačenie tlačidla Domov na iPhone či iPade vždy patrilo Siri alebo ovládaniu hlasom, tzv. Voice Control. Avšak pri bežnom používaní a vypnutej Siri sa bežne a často stávalo, že zrazu si nechtiac zapol Voice Control. Toto ťa už teraz trápiť nemusí a pokiaľ máš iOS 10.2, možnosti tlačidla Domov si môžeš jednoducho zmeniť.

V prvom rade je nutné, aby si mal vo svojom zariadení nainštalovanú najnovšiu aktualizáciu iOS 10.2, pretože v starších verziách systému táto funkcia nie je. Potom stačí, ak prejdeš do Nastavení systému, klepneš na Všeobecné, ďalej na Prístupnosť a na Tlačidlo Domov. V týchto nastaveniach nájdeš aj možnosti voľby rýchlosti stláčania tlačidla Domov pri spúšťaní multitaskingu alebo skratky prístupnosti či možnosť vypnutia nutnosti stláčania Domova pri odomykaní iPhonu, kedy sa vyžaduje len priloženie prsta na Touch ID.

Podržte a rozprávajte

V časti Podržte a rozprávajte uvidíš tri nastavenia, ktoré slúžia pre ovládanie Touch ID. Prvé nastavenie (Siri) spustí virtuálnu asistentku pri dlhom stlačení Home Buttonu, pokiaľ je služba zapnutá. Nezabudni, že pokiaľ využívaš Siri často, Domov nemusíš stláčať, ale stačí, ak povieš len „Hey Siri“ (pri vybraných iPhonoch).

Druhé nastavenie (Ovládanie hlasom) je už spomínaná funkcia Voice Control, ktorá slúži len na hlasové ovládanie (nepokecáš si s ním ako si Siri). A nakoniec tretie nastavenia (Vyp.) slúži na to, aby si vypol Siri a Voice Control, a tak sa po dlhom stlačení domovského tlačidla nespustí žiadna funkcia. Upozorňujeme ešte raz, že pre nastavenie týchto funkcií je potrebné mať nainštalovanú aktualizáciu iOS 10.2, ktorú nainštaluješ cez Nastavenia v časti Všeobecné a Aktualizácia softvéru.

Prečítajte si tiež  Ďalší koncept iPhone 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -