Pred pár dňami sme vás informovali, že platforma Netflix prináša nové pravidlá, ktoré sa týkajú zdieľania hesiel. Tie však boli veľmi prísne a na službu sa začala valiť kritika z každej strany. Kompetentní teda reagovali krátkou správou, v ktorej napísali, že šlo o dokument, ktorý bol zverejnený omylom. Teraz Netflix oficiálne spustil zákaz zdieľania hesiel a nám je konečne jasné, ako to celé funguje. Niektoré pravidlá sa zvoľnili, iné zase sprísnili. Téme sa venoval portál CNBC.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

V prvom rade treba uviesť, že samotný Netflix spúšťa zákaz zdieľania hesiel postupne a pravdepodobne potrvá len niekoľko týždňov alebo dní, kým sa s ním stretneme aj u nás na Slovensku alebo v susednej Českej republike. Medzi prvými krajinami, ktoré sú novými pravidlami obmedzené je napríklad Kanada, Nový Zéland, Portugalsko a Španielsko.

Dodatočné poplatky za Netflix sú v jednej krajine vyššie a v inej nižšie. Stretneme sa s nimi aj na Slovensku

Netflix
Zdroj: Unsplash / freestocks

Platforma vo svojej tlačovej správe napísala, že používatelia vo vyššie uvedených krajinách budú najskôr vyzvaní, aby si na Netflixe nastavili primárne miesto, kde plánujú sledovať obsah (domácnosť). Zároveň sa v dokumente píše, že títo ľudia budú mať povolené dva „vedľajšie účty“, ktoré môžu byť na toto miesto pripojené, aj keď žijú niekde úplne inde. Každopádne, platiť sa za ne bude viac.

Netflix si bude účtovať za každý účet pravidelný mesačný poplatok, ktorý sa zatiaľ líši skoro v každej krajine. Napríklad v  Kanade sa platí za každý ďalší stream až 7,99 $ kanadských dolárov mesačne a na Novom Zelande je táto čiastka rovnaká (v novozélandskom doláre). Vás však určite zaujíma, aká bude cena v Európe, hlavne na Slovensku.

Na túto otázku zatiaľ neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože v Španielsku budú platiť používatelia za každú ďalšiu osobu až 5,99 € / mesačne a v Portugalsku to bude iba 3,99 € / mesačne. Predpokladáme, že v vzhľadom na ekonomickú situáciu a aj aktuálne ceny predplatného, sa na Slovensku stretneme skôr s nižším poplatkom.

Netflix prichádza každý rok o miliardy dolárov

Kto sa pozerá na Netflix v automobile Tesla?
Zdroj: Unsplash / Malte Helmhold

V súčasnosti Netflix prichádza každý mesiac o miliardy dolárov, ktoré by za iných okolností mohol investovať do kvality svojej služby alebo doplnenia filmov a seriálov. Platforma uvádza, že „na čierno“ zdieľa účty viac ako 100 miliónov domácností po celom svete, čo je prakticky 1/3 celej používateľskej základne.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Obľúbená streamovacia služba Slovákov zdražuje. Takéto budú nové ceny (+ obsah)

Dôležité je tiež zdôrazniť, že nové pravidlá, ktoré Netflix zavedie, budú voľnejšie v rámci využívania streamu mimo domácnosti. Platforma bude rešpektovať, že ste sa vybrali na dovolenku alebo, že máte niekde chatu, na ktorej si taktiež radi pozriete najnovšie filmy a seriály. Netflix tiež potvrdil, že vylepší stránku správy účtov, aby bola prehľadnejšia a jednoduchšia pre každého. Urobí to na základe spätnej väzby zo strany používateľov.

Uvidíme teda, ako to celé bude fungovať v praxi. Určite sa mnohí ľudia stretnú s obmedzeniami no zatiaľ to vyzerá tak, že budú iba veľmi mierne. Najhoršie, čo sa vám môže stať je, že za ďalšieho člena budete doplácať každý mesiac väčšiu sumu peňazí. Nemusia to byť ale ani necelé 4 €, nakoľko predplatné je v našej krajine výrazne lacnejšie, ako v spomínanom Portugalsku. Viac podrobností budeme vedieť až v blízkej budúcnosti.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Dajte nám vedieť, čo si o tejto zmene myslíte vy. Príde vám férová alebo nie? Napríklad nás tiež neteší, že zdieľanie hesiel skončí, nakoľko v súčasnosti z toho plynuli samé výhody. Na druhej strane sa dá ale pochopiť aj stanovisko spoločnosti Netflix. Keď minimálne 1/3 sleduje obsah takpovediac načierno, zásadne to ovplyvňuje aj jeho kvalitu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -