Jedna z najväčších hackerských skupín sveta, ktorá takmer pred mesiacom vyhlásila kybernetickú vojnu Ruskej Federácii sa opäť činila. Tentokrát sa zamerala na nadnárodné spoločnosti, ktoré odmietajú odísť z Ruska, čím nepriamo podporujú vojnu na Ukrajine.

Ešte 20. marca bol na sociálnej sieti Twitter skrz profil Anonymous TV zverejnený príspevok, ktorým hackeri vyzývali všetky spoločnosti, ktoré pôsobia a platia dane v Rusku, aby s tým do 48 hodín prestali. V opačnom prípade im hrozili, že budú ich ďalším cieľom.

Prečítajte si tiež  Anonymous hackli ruského producenta ropy. Ukradli mu 20 TB dát a vymazali 59 iPhonov

Firmy, medzi ktorými je aj Nestlé na túto výzvu nereagovali a aj preto sa Anonymous rozhodli zaútočiť. Dnes popoludní zverejnili ďalší príspevok, v ktorom uvádzajú, že sa im podarilo úspešne napadnúť najväčšiu potravinársku spoločnosť na svete

Hackeri sa údajne dostali až ku 10 GB dát, ktoré zahŕňali e-maily, heslá či firemných zákazníkov Nestlé. Skupina okrem iného zverejnila aj ďalší status, ktorého súčasťou majú byť priamo uniknuté súbory.
Prečítajte si tiež  Anonymous našli ďalší spôsob, ako sa môžete zapojiť do boja proti vojne na Ukrajine aj vy
Sme zvedaví, ako bude Anonymous pokračovať v kybernetickej vojne naďalej. Už teraz sa hackeri činili vo viacerých situáciach a je nad svetlo jasné, že so svojimi snahami ešte neskončili.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -