Ruská invázia na Ukrajine trvá už tretí týždeň a zatiaľ si vyžiadala tisíce zbytočných obetí. Aj preto bojuje hackerské hnutie Anonymous na všetkých „online frontoch“ a snaží sa zastaviť vojenskú agresiu, ktorá aktuálne pretrváva u našich východných susedov.

Jednou z možností, ako toto šialenstvo zastaviť, je podľa hackerov pravdivo informovať až 150 miliónov obyvateľov Ruskej federácie o tom, čo sa práve deje na Ukrajine. Tí sú totiž momentálne „kŕmení“ klamstvami kremeľskej propagandy a zároveň odstrihnutí od takmer všetkých zdrojov nezávislých médií.

Prečítajte si tiež  Skupine Anonymous sa podarilo hacknúť ruský úrad pre cenzúru. Získali ohromné množstvo súborov

Hackerská skupina Squad303, ktorá je pridružená ku hnutiu Anonymous sa preto rozhodla, že vytvorí jednoduchý nástroj dostupný na stránke 1920.in, ktorý vám umožňuje posielať SMS, WhatsApp alebo e-mailové správy z vašich telefónov a počítačov náhodne vybraným Rusom.

1920.in

Na webe sa generujú čísla a e-mailové adresy, ktorých by mali byť dokopy desiatky až stovky miliónov. Ak si teda zvolíte internetovú komunikáciu (WhatsApp alebo e-mail), pomôcť môžete aj vy bez toho, aby ste zaplatili čo i len cent. Samozrejme, rozhodnutie či to vyskúšate alebo nie je iba na vás.

Odporúča sa použitie vlastnej správy preloženej cez prekladač 

Správa môže byť vygenerovaná a preložená do azbuky, no podľa autorov lepšie funguje, keď text napíšete sami a využijete funkciu prekladača (napríklad Google Translate alebo Deepl). Rusi totiž duplicitné správy, ktoré prichádzajú z celého sveta začínajú vo veľkom blokovať a tak nenachádzajú svojho adresáta.

Prečítajte si tiež  Anonymous hackli ruského producenta ropy. Ukradli mu 20 TB dát a vymazali 59 iPhonov

Hnutie Anonymous ešte včera uviedlo, že práve pomocou tohto nástroja sa podarilo ruským obyvateľom zaslať už viac ako 7 000 000 protivojnových SMS správ, ktoré obsahujú pravdu o aktuálnej situácii na Ukrajine. Tento počet sa však v najbližších zrejme ešte zvýši.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.