Ruská invázia na Ukrajine trvá už tretí týždeň a zatiaľ si vyžiadala tisíce zbytočných obetí. Aj preto bojuje hackerské hnutie Anonymous na všetkých „online frontoch“ a snaží sa zastaviť vojenskú agresiu, ktorá aktuálne pretrváva u našich východných susedov.

Jednou z možností, ako toto šialenstvo zastaviť, je podľa hackerov pravdivo informovať až 150 miliónov obyvateľov Ruskej federácie o tom, čo sa práve deje na Ukrajine. Tí sú totiž momentálne „kŕmení“ klamstvami kremeľskej propagandy a zároveň odstrihnutí od takmer všetkých zdrojov nezávislých médií.

- Reklama -

Hackerská skupina Squad303, ktorá je pridružená ku hnutiu Anonymous sa preto rozhodla, že vytvorí jednoduchý nástroj dostupný na stránke 1920.in, ktorý vám umožňuje posielať SMS, WhatsApp alebo e-mailové správy z vašich telefónov a počítačov náhodne vybraným Rusom.

1920.in

Na webe sa generujú čísla a e-mailové adresy, ktorých by mali byť dokopy desiatky až stovky miliónov. Ak si teda zvolíte internetovú komunikáciu (WhatsApp alebo e-mail), pomôcť môžete aj vy bez toho, aby ste zaplatili čo i len cent. Samozrejme, rozhodnutie či to vyskúšate alebo nie je iba na vás.

Odporúča sa použitie vlastnej správy preloženej cez prekladač 

Správa môže byť vygenerovaná a preložená do azbuky, no podľa autorov lepšie funguje, keď text napíšete sami a využijete funkciu prekladača (napríklad Google Translate alebo Deepl). Rusi totiž duplicitné správy, ktoré prichádzajú z celého sveta začínajú vo veľkom blokovať a tak nenachádzajú svojho adresáta.

Hnutie Anonymous ešte včera uviedlo, že práve pomocou tohto nástroja sa podarilo ruským obyvateľom zaslať už viac ako 7 000 000 protivojnových SMS správ, ktoré obsahujú pravdu o aktuálnej situácii na Ukrajine. Tento počet sa však v najbližších zrejme ešte zvýši.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.