Hackerská skupina Anonymous pokračuje v kybernetickej vojne, ktorú pred viac ako dvoma týždňami vyhlásila Ruskej federácii. Ide o odvetu za napadnutie Ukrajiny. Ako uvádza nemecký portál STN, najnovšie sa Anonymous podaril ďalší veľký „skalp“, pričom tentokrát napadli ruskú energetickú spoločnosť Rosneft. Išlo konkrétne o jej nemeckú pobočku, ktorá zapadá do kritickej infraštruktúry.

Podľa portálu STN je práve tento ropný gigant oporou ruského impéria a podľa skupiny hackerov obdržal po ich poslednom útoku značné škody. Ich presný rozsah však v tejto chvíli nepoznáme.

Prečítajte si tiež  Anonymous nafingovali stroskotanie Putinovej jachty za 97 miliónov. Neuveríte, kam ju poslali

Uvedené správy potvrdil aj spolkový úrad pre informačnú bezpečnosť. Najväčší producent ruskej ropy sa síce snažil situáciu nekomentovať, no kybernetický útok nahlásil priamo Úradu štátnej kriminálnej polície v Berlíne.

Anonymous vo svojom vyhlásení na sociálnej sieti Twitter uviedli, že z Rosneftu ukradli viac ako 20 TB dát, vrátane záloh notebookov manažérov spoločnosti.

A aby toho nebolo málo, hackerom sa podarilo napadnúť a na diaľku vymazať aj viac ako 59 iPhonov. To, ako dokázali obísť zabezpečenie spoločnosti Apple momentálne nie je známe, no je možné, že prístupové dáta boli súčasťou spomenutých 20 TB dát. Pokiaľ sa dozvieme v tejto súvislosti niečo nové, samozrejme, že vám o tom dáme vedieť.

Do pozornosti tiež dávame, že skupina Anonymous má za posledné týždne viacero podobných útokov. Prednedávnom napríklad napadla nabíjačky na elektromobily neďaleko Moskvy, ukradla obrovské množstvo dát ruskému úradu pre cenzúru a takisto sa na chvíľu zmocnila ruských štátnych televízií, kde vysielala pravdivé zábery o tom, čo sa momentálne deje na Ukrajine.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSTN
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.