Rýchlosť zariadenia je to, čo očakávame od naších mobilných zaradení asi najviac. Nikto z nás určite nemá rád pomalé telefóny, na ktorých musíš čakať, hoc aj na vytočenie čísla a pod. Pri rýcheljších zariadeniach by ale mohol byť problém zistiť, ktorý je skutočne ten najrýchlejší a najvýkonnejší. AnTuTu benchmark preto prichádza ako nástroj na zistenie týchto údajov. V dnešnom článku sa pozrieme na to, aké zariadenia kraľovali medzi tými najvýkonnejšími v novembri tohto roku.

AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark sa stal absolútnou jednotkou vo svete benchmarkov. Podporuje testy viacerých jadier procesora, pracuje s vyššou pamäťou či testuje grafiku a ostatné komponenty zvlášť. Niektorí menej skúsenejší užívatelia naň síce hádžu trochu špinu kvôli rozdielnym výsledkom merania, ale tie sú rozdielne napr. z dôvodu osadenia telefónov menej rýchlymi SD kartami (pri Androide samozrejme), dlhého nereštartovania a následne zahltenie operačnej pamäte, veľkým množstvom spustených aplikácii na pozadí, ak v priebehu testu príde e-mail, a ktovie čo ešte sa za čas môže v takom smartfone nahromadiť.

Novembroví rebríček

AnTuTu zverejnil rebríček najvýkonnejších zariadení za mesiac november. TOP 10 najvýkonnejších smartfónov je vybraných na základne priemerného skóre, ktoré získali v benchmarku AnTuTu za obdobie od 1. do 30. novembra. Celkovo bolo v zozname testovaných zariadení až 2000 rôznych modelov od najrôznejších výrobcov z celého sveta. Ktoré sú však najvýkonnejšie?

 06131624-content

Kraľujú nové iPhone 7

V novembrovom rebríčku je iPhone 7 aj naďalej na vrchole zoznamu. Nové iPhone 7 vysoko prekonávajú ostatné smartfóny. Novým „prírastkom“ sa stal telefón od Xiaomi. Zaujímavé na tomto rebríčku ale je, že ako údajne najväčší konkurent iPhone sa tu nevyskytuje žiadny z telefónov Samsung, hlavne model Galaxy. Možnou konkurenciou by mohol byť tohtoročný Samsung Galaxy Note 7, aj keď ten iPhone taktiež neporazil, ale spoločnosť Samsung doň vkladala veľké nádeje. Tento príbeh mal však rýchly koniec po škandále s výbuchmi a veľký dopad na financie Sansungu.

Štatistické pravidlá

Aby testovanie zariadení prebehlo férovo, AnTuTu sa drží týchto 3 pravidiel, ktoré by mali zaručiť čo najobjektívnejšie porovnanie.

  1. Skóre je priemerné skóre, nie najvyššie skóre daného zariadenia, pretože to môže kolísať.
  2. Perióda štatistických údajov je od 1. novembra 2016 do 30. novembra 2016
  3. Množstvo dát (testovaní) je minimálne 2000 vzoriek dát u jednotlivých modelov.

Zdroj: antutu.com

Prečítajte si tiež  iPhone 12 "mini" (5,4") bude podľa odhadov najžiadanejším modelom v ponuke.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk