Povedzme si na rovinu, že aj keď sa Apple Watch predávajú celkom dobre, nemôže to byť ani zďaleka to, čo by od nich činovníci v spoločnosti Apple mohli očakávať.

Na jednu stranu to môže byť spôsobené preto, lebo Apple svoj nový produkt ponúka len asi v 20 krajinách po celom svete, no a potom preto lebo ich výroba je pomerne komplikovaná a samotné Apple má s ňou problém.

Hodinky

Apple pri oznamovaní finančných výsledkov neprezradilo skutočné predaje hodiniek Apple Watch. To však neznamená, že nemohli zarobiť naozaj slušné peniaze. Hovorí sa tu dokonca o miliarde dolárov. 

To je suma, za ktorú sa nemusí hanbiť naozaj nijaká spoločnosť, najmä ak vezmeme v úvahu, že sa za 4 mesiace predajov podarilo predať asi toľko kusov hodiniek, ako vyrobila celá konkurencia dokopy za rok 2014. Apple sa teda na jednej strane darí a na strane druhej nedarí.

Hodinky v súčasnosti ešte ani zďaleka nie sú dostupné vo všetkých krajinách, na čo spoločnosť Apple tak trochu doplatila ale na druhú stranu to môže byť spôsobené aj komplikovanou výrobou, ktorá jednoducho nedovolí v súčasnosti predávať veľké množstva tohto produktu.

Tretím a posledným dôvodom, prečo majú Apple Watch trošíčku problémy s predajmi je aj fakt, že ide o prvú generáciu.

Všetci vieme, že najlepšie predávaná býva predovšetkým druhá a potom už ďalšie a ďalšie generácie. Späť však k nadpisu. Apple by malo do 5 rokov ovládnuť 40% trhu s prémiovými hodinkami.

apple-watch-Svetapple.sk
apple-watch-Svetapple.sk

Business Insider dnes však vydal veľmi zaujímavú správu, ktorá hovorí predovšetkým o ďalekej budúcnosti Apple Watch.

Vraj by sme sa do 5 rokov mali dočkať až 40% ovládanie trhu s prémiovými hodinkami a teda hodinkami nad 350 dolárov.

Pozor, nenechaj sa zmiasť. Redakcia známeho magazínu totiž nehovorila o inteligentných hodinkách ale o všetkých hodinkách, ktoré sa predajú.

Apple by v tom prípade mohol predávať až 40 000 000 hodiniek ročne, čo už naozaj znie veľmi slušne. Ako hlavný dôvod, prečo by si ich mali ľudia kupovať sú vraj notifikácie a fitness aplikácie.

Prečítaj si tiež: Apple Watch na univerzitách zrejme nebudeš môcť nosiť!

Práve fitness aplikácie a notifikácie v Apple Watch však budú mať vplyv na inteligentné náramky, ktoré taktiež sledujú naše telesné funkcie ale neukazujú čas a nemajú nijaké rozšírené funkcie.

Už dnes môžme vidieť ich pokles na trhu, kedy sa prepadli z 53% na 48% a vraj budeme tento jav pozorovať aj naďalej. V budúcnosti však nemá ísť o výrazný prepad. V roku 2020 predpokladá Business Insider pokles na 42%, čo naozaj nie je nič dramatické. Ako môžme vidieť aj na tejto analýze, Apple Watch majú skutočný potenciál.

Prečítajte si tiež  Garmin Epix Pro G2 sú teraz v zľave za extrémne výhodnú cenu: Je to asi najväčší súper Apple Watch Ultra 2
Apple Watch Siri - svetapple.sk
Apple Watch Siri – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.