Podľa informácií z investičnej spoločnosti Wedbush hľadá spoločnosť Apple potenciálnych partnerov na streamovanie živého športového obsahu na svojej službe Apple TV+. Všetko sa to deje v rámci širšieho úsilia o zvýšenie počtu predplatiteľov.

V novej správe pre investorov, s ktorou sa oboznámil portál MacRumors analytik Dan Ives uviedol, že rozhodnutie spoločnosti Apple nekúpiť vlastné filmové štúdio považuje za jasný náznak toho, že živé športové vysielanie považuje za kľúčový obsah pre rast počtu predplatiteľov.

Ich počet zatiaľ nie je známy, nakoľko toto číslo technologický gigant už viac ako 2 roky veľmi starostlivo chráni, ale Wedbush odhaduje, že Apple TV+ má približne 20 miliónov predplatiteľov spomedzi približne 45 miliónov používateľov. Väčšia polovica teda funguje na bezplatných skúšobných verziách.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zároveň je to tiež iba zlomok počtu predplatiteľov, ktorí majú Disney+ a Netflix. Vzhľadom na to je spoločnosť Apple zrejme pripravená v nasledujúcich štyroch rokoch minúť miliardy dolárov na sprostredkovanie živého športového obsah, aby podporila budúci rast Apple TV+.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 priniesli potichu inováciu, ktorá rieši azda najväčší problém týchto hodiniek

V súčasnosti Apple TV+ neobsahuje žiadny druh živého vysielania a poskytuje prístup len k filmom a televíznym programom. Dajte nám vedieť do komentára či si myslíte, že toto je pre Apple TV+ tá správna cesta. Tešíme sa na všetky vaše názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.