Od príchodu nových updatov naprieč celým jablkovým ekosystémom prešlo už niekoľko týždňov. V najbližšej dobe by sme sa mali dočkať aktualizácií v podobe iOS a iPadOS 15.2, ako aj macOS Monterey 12.1. Spoločnosť Apple dnes zverejnila plánované verzie pre tieto systémy, no používateľskú komunitu tým veľmi nepotešila.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo macOS Monterey pre všetkých užívateľov. Toto sú všetky novinky

Ani tentokrát sa nedočkáme Universal Control – jednej z najžiadanejších funkcií, ktorú Apple predviedlo ešte počas WWDC 2021. V poznámkach k vydaniu macOS Monterey 12.1 ani iPadOS 15.2 nie je žiadna zmienka o funkcii Universal Control a preto je najpravdepodobnejšie, že jej príchod sa opäť o čosi posunie.  Zaujímavé však je, že očakávaná vychytávka nebola predstavená v žiadnej z beta verzií a nie je prítomná ani v kandidátskych verziách.

- Reklama -

V prípade nových updatov by sme sa preto mali dočkať iba opráv a bug fixov, ktoré súvisia s odladením operačných systémov. Najčastejšie sa objavujú problémy ako nereagovanie na dotyk v prípade iOS a iPadOS, no poriadnu dávku bugov s konektivitou si nesú napríklad MacBooky s macOS Monterey.

Universal Control

Ak vám náhoodou ušlo o čo sa vlastne jedná: Universal Control je funkcia pre iPadOS a macOS, ktorá má umožniť používanie jednej myši, trackpadu a klávesnice na viacerých zariadeniach Mac a iPad. Komunikácia medzi dvojicou systémov sa tak má opäť o niečo zjednodušiť. Je však otázne, kedy sa jej dočkáme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -