Zdá sa, že hoci má nový MacBook Pro 14″ a 16″ opäť slot na čítanie SD kariet, ktorý pôvodne zmizol pri predošlej generácii počítača predávanej od roku 2016, táto technológia nefunguje s niektorými SD kartami. Používatelia sa sťažujú na fórach podpory spoločnosti Apple ale aj magazínu Macrumors.

Konkrétne v tomto dlhom vlákne príspevkov upozorňujú majitelia nových počítačov na problémy, ktoré im spôsobuje MacBook Pro 14″ a 16″ s niektorými SD kartami.

Tie sú podľa komentárov blokované a nie je možné ku nim nijako pristupovať, zatiaľ čo iné karty vykazujú neobvykle nízku prenosovú rýchlosť.

Zatiaľ to vyzerá tak, že formátovanie tento problém nespôsobuje hoci to môže byť jeden z faktorov, ktorý situáciu ešte viac komplikuje. Taktiež nie je v tejto chvíli jasné, ktoré karty fungujú a ktoré nie. Viacero používateľov ale potvrdilo, že akonáhle nefunkčné SD karty vložili do čítačky cez USB-C, všetko išlo ako po masle.

Apple problém eviduje a vyrieši ho čoskoro 

Niektorí používatelia s týmto problémom už konfrontovali aj spoločnosť Apple, pričom sa im tento technologický gigant vyjadril v štýle, že samotnú chybu eviduje a že jej oprava bude k dispozícii s budúcou aktualizáciou softvéru.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktorých sa dočkáme v novej generácii MacBooku Air

Taktiež sa však vyskytli prípady, kedy Apple vymenilo používateľom s týmto problémom celý počítač v rámci záruky – bolo to však zbytočné, pretože problémy neprestali.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.