Spoločnosť Apple pred niekoľkými hodinami rozposlala pozvánky na konferenciu WWDC 2023, na ktorej sa konečne predstaví dlho avizovaný headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu.

Hoci sa zariadenie dostane do predaja ešte v tomto roku, zaobstarať si ho bude extrémne náročné. Taiwanská výskumná spoločnost TrendForce sa vo svojom novom príspevku podelila o informácie z dodávateľského reťazca. Prvotná výroba headsetu bude poriadne oklieštená, nakoľko dostupný bude v prvom rade pre vývojárov.

Vplyv na tento krok má hneď niekoľko faktorov, ako vysoká cena a celková náročnosť produkcie. Z tohoto dôvodu Apple tento rok dodá iba 100 000 kusov zariadení. Gigant z Cupertina si tak chce poistiť príchod na neznámy trh a vychytať všetky muchy zariadenia predtým, než ho budú nakupovať masy.

Vysoká cena a nízka dostupnosť

Hoci náhlavná súprava od Apple by mohla v kategórii AR/VR produktov doslova vystreliť, jej zabijakom môže byť neprimerane vysoká cena. Podľa odhadov sa cenovka headsetu vyšplhá až na 3000 dolárov, čo môže množstvo potenciálnych zákazníkov odradiť.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: Appleinsider

Nemyslite si však, že Apple sa zľaklo konkurencie alebo svojmu produktu neverí. Reč je iba o dodávkach za tento rok. Keďže od predstavenia produktu do začiatku jeho predaja uplynie dosť veľa času (niekoľko mesiacov), vyššie uvedené číslo je celkom pochopiteľné.

Štart teda bude o niečo opatrnejší, no akonáhle sa všetky plánované objednávky dostanú k majiteľom, Apple výrobu navýši. Do tej doby sa stále jedná iba o odhady, preto si na skutočnú situáciu a plán spoločnosti budeme musieť počkať.

Všetko o Apple VR/AR Headsete sa dozvieme už počas konania WWDC 23, ktorá prebehne od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie, takže sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Je to potvrdené: Apple oficiálne ohlásilo konanie WWDC 2023

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -