Technologický gigant bol v niektorých veciach pomerne benevolentný. Týkalo sa to aj udeľovania študentských zliav na jeho produkty, čo často zneužívali bežné osoby. Najnovšie sa ale ukazuje, že Apple klepne podvodníkom po prstoch. Po novom zľavu nedostanete, kým sa neprihlásite pomocou overeného účtu.

Aby sme boli presnejší, Apple za týmto účelom využije službu UNiDAYS od vývojárov tretej strany, ktorá nezávisle overuje váš status študenta alebo pedagóga a na základe toho dokáže rozhodnúť, či máte alebo nemáte na uvedený produkt nárok na zľavu.

Apple okrem toho zaviedlo aj nové limity na nákup, pričom ročne bude možné kúpiť si „len“ 1 stolný počítač, 1 Mac mini, 1 MacBook, 2 iPady a 2 príslušenstvá so zvýhodnenou cenou.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Na Slovensku sa poväčšine musíte preukázať pomocou ISIC karty 

Pexels/ Buro Millennial – Apple klepne podvodníkom po prstoch

Program Education Pricing sa teda čiastočne obmedzuje, no ako sme už napísali vyššie, najviac to pocítia podvodníci alebo tí, ktorí ho neoprávnene zneužívali.

Príde nám dokonca zvláštne, že spoločnosť Apple až do týchto dní nijako extra neoverovala, či je daný zákazník naozaj študentom alebo nie. A zľavy, ktoré udeľovala na produkty sa pohybovali rádovo v desiatkach percent.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Netreba však zabúdať, že toto platí najmä v zahraničí. Ak si na Slovensku chcete u resellera kúpiť akékoľvek zariadenie so študentskou zľavou, musíte sa preukázať poväčšine ISIC kartou. Až potom si môžete svoj zvýhodnený nákup odniesť domov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -